Muž v Praze bezdůvodně napadl na ulici devět žen, policie ho zadržela

Muže, kterého policisté původně zadrželi pro podezření ze dvou bezdůvodných útoků na ženy v Praze, nyní spojují s až devíti napadeními. Další možné oběti se přihlásily poté, co byl zveřejněn kamerový záznam jednoho z útoků na začátku listopadu.

Muž vždy bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje žen a následně uprchl. Byl uživatelem drog a po zadržení byl umístěn do zdravotnického zařízení v pražských Bohnicích, kde se nachází psychiatrická nemocnice.

První dva útoky byly nahlášeny 22. září na Karlově náměstí a 6. října v Belgické ulici. "První z nich napadl na Karlově náměstí v pátek 22. září a způsobil jí otok s modřinou pod levým okem. Druhá byla napadena v Belgické ulici v pondělí 6. října, když se dívala do telefonu. Osmadvacetileté ženě způsobil krvácivou ranku v délce patnácti milimetrů. V obou případech pak z místa události utekl," uvedli policisté na webu.

Následně se přihlásilo dalších sedm žen, které útočník napadl podobným způsobem. Jednatřicetiletý zadržený, který útoky zdůvodňoval nesmyslnými důvody, bude vyslechnut pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví.
 
 

Související

Více souvisejících

krimi Praha

Aktuálně se děje

před 34 minutami

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy