Policie zadržela v Kroměříži šest běženců z Afghánistánu a Pákistánu

Policie zadržela minulý týden v Kroměříži šest běženců. Pět z nich je z Afghánistánu, jeden z Pákistánu. Do města přicestovali na návěsu kamionu, cizinecká policie rozhodla o jejich vyhoštění. Policisté se případem pro podezření z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice nadále zabývají, sdělila dnes ČTK krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policie ČR, ilustrační foto
doporučujeme

Oznámení o cizincích vyskakujících z přepravního prostoru kamionu, který přivezl zboží do firmy v Kroměříži, přijali policisté minulé pondělí odpoledne. Muži z areálu utekli. "Operační důstojník na místo vyslal několik policejních hlídek, včetně psovoda se psem. Policistům se zanedlouho podařilo všech šest mužů, zjevně cizokrajného původu, dohledat a zajistit je," uvedla mluvčí.

Cizinci podle ní u sebe neměli žádné doklady. "Převzali si je policisté z cizinecké policie, kteří s nimi provedli standardní služební úkony, jako lustrace v evidenčních systémech, sejmutí daktyloskopických otisků a další úkony za účelem zjištění totožnosti, a také zajistili tlumočníka do jazyka paštského. Po náročné a zdlouhavé komunikaci se podařilo muže ztotožnit. Zjistili jsme, že se jedná o jednoho státního příslušníka Pákistánu a pět státních příslušníků Afghánistánu," uvedla Javorková.

Cizinecká policie následně rozhodla o jejich správním vyhoštění. Od konce minulého týdne jsou muži v Zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku. "Policisté zjistili, že cizinci si požádali o mezinárodní ochranu v jiných zemích," uvedla mluvčí.

Kvůli podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice policie v případě zahájila trestní řízení. Pokud by se řidiči podařilo prokázat porušení zákona, hrozily by mu podle mluvčí až dva roky vězení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražští strážníci ve čtvrtek řešili 187 lidí bez respirátoru

26.02.2021 11:14 Hlídky Městské policie hlavního města (MPP) v Praze ve čtvrtek řešily 187 případů porušení vládního…

Policie na D2 u Lanžhota zadržela další běžence

22.02.2021 14:12 Policie na bývalém hraničním přechodu Lanžhot na Břeclavsku zadržela čtyři běžence, zřejmě jsou z…

Policie vyšetřuje nález mrtvých zvířat u Sedlice na Příbramsku

22.02.2021 12:51 Policisté vyšetřují nález 16 mrtvých zvířat včetně orla mořského, dvou jestřábů a tří kání lesních…

Děti si hrály na kolejích. Policisté obvinili jejich rodiče

20.02.2021 15:07 Sokolovští policisté obvinili muže a ženu z ohrožení výchovy dětí. Třicetiletá žena a 44letý muž ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama