Vláda zavře i muzea, snížila limit účastníků náboženských akcí

Od pondělí jsou v Česku na 14 dní zakázány návštěvy muzeí, galerií, výstav, hradů a zámků a podobných historických a kulturních objektů. Zavřené do neděle 25. října budou muset být také hvězdárny a planetária. V přehledu nových omezení to dnes na twitteru uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Opatření mají sloužit ke zpomalení šíření epidemie covidu-19.

Moravská galerie
doporučujeme

Sníží se také limit pro účastníky náboženských akcí. Od pondělí bude maximálně deset lidí, oznámil Prymula. Dosud to od začátku tohoto týdne bylo 100 lidí. Při obřadech mají lidé dodržovat rozestupy a nemají zpívat.

Už na tiskové konferenci po jednání vlády Prymula oznámil i jiná omezení pro kulturu. Zákaz otevřít se podle něj od pondělka na dva týdny týká prakticky všech kulturních událostí, zavřít se musejí například divadla a kina. V České televizi (ČT) Prymula řekl, že otevřené z kulturní oblasti zůstanou jen knihovny a knihkupectví.

Do pondělka zatím platí nynější režim, ve kterém mohou divadla hrát, ovšem bez přestávek na občerstvení. V jednom sále může být aktuálně maximálně 500 lidí s rouškami, stejně jako v kinosále. Nesmí se ale hrát opera a další představení s převahou zpěvu, zpívat se nesmí ani ve školách či v kroužcích nebo jiných spolcích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O víkendu lze ještě jít na výstavy, do muzeí, do divadel i do kin. V…

10.10.2020 13:46 Aktualizováno Necelý měsíc a půl od zahájení nové sezony divadla v ČR opět přestávají od pondělí hrát. Opatření…

Kvůli plánovaným opatřením se ruší kulturní akce, festival Signal nebude

07.10.2020 17:24 Organizátoři festivalu světla Signal, který měl v Praze začít 15. října, zrušili dnes jeho letošní…

Na německé hranici zadrželi pašeráka vzácného obrazu, měl namířeno do ČR

06.10.2020 13:20 Němečtí celníci při rutinní prohlídce na hranicích se Švýcarskem objevili v kufru auta s českou…

Barcelona získala umělecká díla nedozírné hodnoty, kolem sbírky byly…

03.10.2020 07:52 Barcelonské radnici se podařilo získat přes 500 uměleckých děl, které městu před 30 lety odkázal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama