Téměř polovina lidí kvůli epidemii víc komunikuje on-line, ukázal průzkum

Celkem 47 procent Čechů starších 16 let během nouzového stavu začalo častěji využívat některou z on-line alternativ pro komunikaci a sociální kontakt. Kvůli nejrůznějším omezením, která v Česku v posledních dvou měsících panovala, začali lidé více než obvykle využívat také aplikace spojené se zábavou (45 procent) a nakupovat online (41 procent). Vyplývá to z květnového průzkumu agentury IPSOS pro Air Bank mezi 700 respondenty.

Ilustrační foto
doporučujeme

Dvě pětiny lidí uvedly, že častěji využívají i mobilní a internetové bankovnictví nebo aplikace přinášející aktuální zprávy. Více než třetina (36 procent) lidí odpověděla, že jim návštěvu kamenných poboček a provozoven zcela nahradilo on-line bankovnictví. A například čtvrtině dotázaných on-line svět zcela vynahradil možnosti zábavy.

"Češi nahradili osobní komunikaci on-lineovým řešením, ať už komunikovali přes sociální sítě, nebo si stáhli nové aplikace. I starší generace byla nucena sáhnout po komunikačním kanálu, se kterým doposud neměla příliš zkušeností.

A protože lidem byla odebrána prakticky jakákoliv možnost zábavy mimo domov, maximálně využili aplikací spojených se zábavou. Nastalá situace donutila téměř polovinu lidí vyzkoušet on-line možnosti řešení svých potřeb, ať už se jedná o on-line nákup potravin, nebo správu rodinných financí," uvedl vedoucí výzkumu trhu Air Bank Petr Šmíd.

Během nouzového stavu začali někteří lidé nově využívat také bankovní aplikace. Uvedlo to 16 procent respondentů. Nejčastěji zmiňovali mobilní bankovnictví My Air pro klienty Air Bank (20 procent), aplikace České spořitelny (19 procent) a Komerční banky (12 procent).

V průběhu minulých měsíců rostlo významně i využití firemních cloud služeb. "Firmy potřebovaly zajistit dostupnost jejich systémů a dokumentů zaměstnancům mimo kancelář. Stejně tak prudce vzrostlo využití videokonferencí a nástrojů pro týmovou spolupráci. Obrovský skok je i ve využití cloudu ve školství v rámci komunikace a spolupráce," uvedl Petr Loužecký ze společnosti Algotech.

Podle průzkumu společnosti Acronis zákazníci u poloviny poskytovatelů IT služeb v současnosti nejvíce nakupují software pro kybernetickou bezpečnost. Dlouhodobě nejvyužívanější nabídkou je pak minimalizace ztráty dat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po návratu z dovolené chceme hned na novou. Jak prolomit začarovaný kruh?

28.09.2020 17:40 Plážové osušky a plavky jsou sotva ve skříni, ale my už plánujeme novou dovolenou. Proč máme touhu…

Smrtící lékořice. Muž zemřel v důsledku nadměrné konzumace cukrovinek

28.09.2020 15:05 „Dobrého pomálu.“ Tohoto přísloví bychom se v případě výrobků s lékořicí měli pevně držet. Zvýšená…

Kdy začaly ženy nosit kalhoty? Revoluci přinesla emancipace

28.09.2020 11:55 Až do 19. století oblékali kalhoty pouze muži. Teprve s nástupem emancipace se tento kousek…

Těhotná žena zachránila manžela před žralokem

25.09.2020 07:26 Těhotná turistka zachránila svého manžela před útočícím žralokem v moři u souostroví Florida Keys,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama