Praha - Nyní zažíváme klasické vánoční oteplení. Na Boží hod teploty na většině území stoupaly přes 5 °C a dnes na Štěpána bylo mezi 7 a 11 °C. V dalších dnech se ale ochladí, sněžit bude především na horách. Meteorologové vydali výsttrahu před závějemi.
Sníh z nížin odtává a také ve středních polohách do něj občas prší a jeho udržení je poměrně problematické. Dnes byly teploty nad bodem mrazu i v těch nejvyšších polohách, a sníh tedy lehce odtávat i zde, i když ne tak "úspěšně" jako v nížinách.
Momentálně leží nejvíce sněhu na vrcholcích Krkonoš, Jeseníků a Beskyd, kde jej je přes 20 cm, ojediněle i přes 30 cm, informuje meteocentrum.cz. Nejvyšší pokrývku hlásila 25. prosince ráno Lysá hora: 49 cm. Z lyžařských středisek je v provozu naprostá většina, i když v současných dnech je povrch sjezdovek mnohdy tvořen hodně vlhkým sněhem.
Předpověď na úterý (00-24):Zpočátku oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m i smíšené. Během dne od severozápadu oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo déšť se sněhem, v polohách nad 700 m, na severovýchodě nad 400 m srážky sněhové. Na horách na severozápadě a severu sněžení vydatnější, místy s tvorbou sněhových jazyků.
Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. V noci čerstvý západní až severozápadní vítr 5 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Přes den silný západní až severozápadní vítr 8 až 12 m/s s nárazy 20 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (110 km/h), zejména na severozápadě a severu.
Předpověď na středu (00-24):V Čechách a západní části Moravy zataženo až oblačno, déšť, v polohách nad 500 m déšť se sněhem nebo sněžení, odpoledne a večer ubývání srážek. Na ostatním území polojasno až oblačno, na severovýchodě místy, jinde jen ojediněle sněhové přeháňky, v polohách pod 300 m smíšené. Od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí.
Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na severovýchodě kolem -1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na severovýchodě kolem 1 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách zpočátku kolem 20 m/s, bude večer slábnout.
Předpověď na čtvrtek (00-24):Polojasno až oblačno, na horách ojediněle sněhové přeháňky. V Čechách zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť nebo déšť se sněhem, v polohách nad 400 m sněžení. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na severovýchodě kolem -1 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, informuje chmi.cz.
Předpověď na pátek (00-24):Zataženo nízkou oblačností nebo mrznoucí mlhy. Zpočátku ojediněle, postupně místy jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, ojediněle při malé oblačnosti až +4 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.
Předpověď na sobotu, Silvestr (00-24):Zataženo nízkou oblačností. Místy mrznoucí mlhy. Na horách a místy i v nižších polohách jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, ojediněle při malé oblačnosti kolem +4 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s nebo klidno.
Vyhlídka počasí od neděle do úterý:Zpočátku jasno nebo skoro jasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mrznoucí mlhy. Postupně od severozápadu přibývání oblačnosti se sněžením, v nižších polohách ojediněle srážky i smíšené nebo mrznoucí. Nejnižší noční teploty -1 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +4 °C.
Související
Počasí: Příští týden bude ve znamení deště, o víkendu dorazí tropy
USA praží žhavé počasí. Kvůli vedru se ruší oslavy Dne nezávislosti
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí: Příští týden bude ve znamení deště, o víkendu dorazí tropy
včera
Ukrajinská armáda provedla rozsáhlý útok na ropný terminál v Petrohradu
včera
Evropa musí převzít větší odpovědnost za svou obranu, řekl Pavel tureckému tisku
včera
EU uvalila sankce na vědce podezřelé z otravy Navalného
včera
Opět ho vypískají? Klempíř dorazil na festival do Varů, i když tvrdil, že nepřijede
včera
Jak skončí válka na Ukrajině? Z pěti možných scénářů zbyly poslední dvě varianty
včera
Fotbalové MS v ohrožení. Kvůli počasí se mohou rušit zápasy, teploty porostou na 46 stupňů
včera
USA praží žhavé počasí. Kvůli vedru se ruší oslavy Dne nezávislosti
včera
Stovky letadel, největší ohňostroj v historii. Trump na dnešek slibuje mohutné oslavy Dne nezávislosti
včera
Do ulic Erfurtu vyšly tisíce extremistů, blokují vstup na sjezd AfD
včera
Putin po mohutném bombardování Kyjeva nařídil pokračování masivních úderů proti Ukrajině
včera
Proč byl nedávný útok na Kyjv tak zničující?
včera
Rusko shání vojáky kde se dá. Nově posílá na frontu mladé studenty
včera
Výhled počasí na další červencový týden. Teploty porostou
3. července 2026 21:58
Odstartoval filmový festival ve Varech. Hoffman si přišel pro Křišťálový glóbus
3. července 2026 21:00
Důchody dorazí kvůli svátkům později. Letos je to naposledy
3. července 2026 20:12
Hvězdy posunuly své týmy do osmifinále MS. Mexiko dál těší domácí fanoušky
3. července 2026 19:27
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
3. července 2026 18:41
Policie prověřuje primáře z Děčína. Nahlásila ho nemocnice
3. července 2026 17:55
Je to tady zase. Lidé řeší, zda červencová volna ovlivní jejich nákupy
Poprvé od května se v Česku řeší, jak budou otevřené obchody. Na dveře totiž klepou dva červencové svátky na přelomu tohoto a příštího týdne. Tradičně tak panuje nejistota ohledně otevírací doby prodejen.
Zdroj: Jan Hrabě