Teploty v Česku v noci a ráno klesaly hluboko pod bod mrazu. V mrazových kotlinách dosahovaly extrémů, na stanici Kvilda-Perla, Jezerní Slať bylo dnes v 08:00 minus 32,4 stupně. Na deseti místech se teplota dostala pod minus 20 stupňů Celsia. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém informačním webu.
Při projasněné obloze se teploty na většině území Česka pohybovaly mezi minus šesti až deseti stupni, v místech se sněhovou pokrývkou kolem minus 13 stupňů Celsia.
Velký mráz naměřila vedle Kvildy-Perly i stanice Rokytská slať, kde bylo minimum minus 29,2 stupně Celsia. Stanice Březník hlásila minus 28 stupňů, Volary, Luční potok minus 25,5 stupně a Rolava minus 25,3 stupně. Pod minus 20 stupňů teploty spadly ještě na stanicích Horská Kvilda, Hliniště, Pohoří na Šumavě, Borová Lada a Kořenov, Jizerka.
Od pondělí do středy by měly být podobné podmínky, jako dnes v noci ráno. "Je tedy vysoce pravděpodobné, že minimální noční a ranní teploty budou klesat k obdobným hodnotám jako dnešní ráno," uvedli meteorologové.
Dnes přes den má být většinou polojasno, k večeru od jihu bude oblačnost přibývat. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi minus třemi až plus jedním stupněm Celsia, v 1000 metrech na horách kolem minus šesti stupňů.
Související
Počasí rozdělí Česko. Místy hrozí tropy, jinde bude výrazně chladněji
Víkendové počasí může nabídnout jednu letošní premiéru, naznačili meteorologové
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
před 2 hodinami
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
před 3 hodinami
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
před 3 hodinami
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
před 4 hodinami
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
před 4 hodinami
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
před 5 hodinami
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
před 6 hodinami
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
před 7 hodinami
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
před 7 hodinami
Projekt mucholapka: Jak americká armáda trénuje obranu před drony z Běloruska?
před 8 hodinami
NATO by se nakonec mohlo podílet na znovuotevření Hormuzského průlivu, připustilo Švédsko
před 9 hodinami
Trump je zklamaný. NATO čeká jeden z nejdůležitějších summitů v historii, varoval Rubio
před 10 hodinami
Ne znamená ne. Grónsko jasně vzkázalo Trumpovi, že není na prodej
před 10 hodinami
Elektřina je vzácnost, o seniory se nikdo nestará. Jak se žije lidem na Kubě pod americkou blokádou?
před 11 hodinami
Chlapec předškolního věku z Ostravy zemřel na záškrt. Nebyl očkovaný
před 12 hodinami
Rutte představil plán, jak udržet USA v NATO
před 13 hodinami
Chybí i rukavice nebo roušky. Na současné epidemii eboly má velký podíl Trump, shodují se experti
před 14 hodinami
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
před 14 hodinami
Žena, která přežila hantavirus, promluvila o nesnesitelných bolestech. Nezvládla ani sáhnutí na vlasy
před 16 hodinami
Počasí rozdělí Česko. Místy hrozí tropy, jinde bude výrazně chladněji
Je před námi poslední pracovní den před víkendem, jenž může přinést jednu letošní premiéru. Potvrzuje to i nejnovější předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na nadcházející volné dny.
Zdroj: Jan Hrabě