Zatímco předchozí dny byly teple a slunné, konec týdne bude deštivý. Podle meteorologů můžeme očekávat dešťové a od vyšších poloh i smíšené přeháňky, které potrvají nejméně do pátku. Víkend bude opět slunný, v neděli pak bude ideální počasí na výlet.
Zatímco začátek týdne byl spíše slunný, teď nás čeká více oblačnosti. Ve středu bude převážně oblačno až zataženo, ojediněle se mohou vyskytovat přeháňky, které na horách budou většinou sněhové. Noční teploty klesnou od 3 až do -1 °C. Odpolední maxima očekáváme v intervalu od 6 až do 10 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.
Podobný bude i čtvrtek, Meteorologové z Meteopressu očekávají oblačno až zataženo, na většině území se budou vyskytovat dešťové přeháňky. Noční teploty mohou klesnout slabě pod bod mrazu, přes den se budou teploty pohybovat kolem 6 až 10.
Deštivé počasí bude přetrvávat i v pátek, na většině území bude oblačno až zataženo, smíšené srážky se již mohou vyskytovat od středních poloh (600 n.n.m), na horách může sněžit. Teploty se budou pohybovat kolem 5 až 9 °C. Nejnižší noční teploty klesnou na +3 až -1 °C.
Jak bude o víkendu?
V sobotu bude převážně polojasno, ráno a dopoledne na jihozápadě a západě místy nízká oblačnost nebo mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty se budou podle ČHMU pohybovat kolem -1 až -5 °C, na severu a severovýchodě až -8 °C. Nejvyšší denní teploty budou nižší než v předchozích dnech, očekáváme 3 až 7 °C, na severu a severovýchodě kolem 2 °C. Foukat bude mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s.
V neděli by mělo svítit sluníčko, meteorologové očekávají skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno. Nejnižší noční teploty klesnou na -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty se pak budou pohybovat mezi 6 až 10 °C. Očekává se také slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.
Vyhlídka počasí od pondělí do středy:Skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, které se většinou rozpustí. Ojediněle mrholení nebo slabý déšť. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, ojediněle při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 3 °C.
Související
Už není cesty zpět. Extrémní počasí vyjde EU na desítky miliard, musí začít jednat hned
Vyšší úmrtnost už měl jen covid. Červnové a červencové extrémní počasí má v Evropě desetitisíce obětí
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Kreml může převzít budovy, které majitelé neochrání před ukrajinskými útoky, schválil Putin
před 3 hodinami
Už není cesty zpět. Extrémní počasí vyjde EU na desítky miliard, musí začít jednat hned
před 3 hodinami
Zemřela Dolly Parton. Nejslavnější country zpěvačku všech dob proslavily hity I Will Always Love You a Jolene
před 4 hodinami
Trumpovi se nelíbí kanadské sbližování s Čínou. Hrozí zavedením stoprocentních cel
před 5 hodinami
V Moskvě v tichosti přistálo americké letadlo se šéfem CIA na palubě. USA i Rusko mlčí
před 6 hodinami
Čína se oficiálně postavila za Írán. USA otevřeně hrozí odvetou za sankce
před 8 hodinami
USA hrozí spojencům Íránu sankcemi. Oči všech se upírají k Číně
před 9 hodinami
Už to není Palestina ani Írán. Netanjahu vytáhl krátce před volbami nového úhlavního nepřítele
před 10 hodinami
Vyšší úmrtnost už měl jen covid. Červnové a červencové extrémní počasí má v Evropě desetitisíce obětí
před 11 hodinami
I Kanada má svá esa v rukávu. Jak zareaguje na Trumpovu obchodní válku?
před 13 hodinami
"Novinářské kachny." Peskov odmítl zprávy o chystané mobilizaci
před 14 hodinami
Němečtí vyšetřovatelé objevil u letiště v Lipsku třetí dron s výbušninou
před 15 hodinami
Trumpova mocenská představa narazila na tvrdou realitu. Po Íránu se ho nezalekla ani Kanada
před 16 hodinami
Počasí do konce září: Léto se chýlí ke konci, tropy vystřídá ochlazení
včera
Závod o dobytí vesmíru zpomaluje. Čína odložila misi zaměřenou na hledání vody na Měsíci
včera
Masivní požáry už zasáhly i USA. Z Nevady utíkají před plameny desetitisíce lidí
včera
Oceány jsou nejteplejší v historii. Dopady už brzy pocítí celý svět
včera
Vláda chystá rozsáhlou reformu odměňování státních zaměstnanců
včera
Největší řeka v EU vysychá. Politici nemají žádný plán, co s tím
včera
Zelenskyj požádal USA o střely do Patriotů. Pence přišel s jiným návrhem
Bývalý americký viceprezident Mike Pence po své návštěvě Kyjeva uvedl, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádal Spojené státy o poskytnutí přibližně pěti procent z jejich zbývajících zásob systémů protivzdušné obrany Patriot. Ukrajinská hlava státu se obává nadcházejícího zimního období a očekává, že Ruská federace obnoví masivní útoky na energetickou infrastrukturu země.
Zdroj: Libor Novák