Řádění počasí po pondělním orkánu nekončí. Nově se do Česka žene sněžení, a meteorologové varují před tvorbou sněhových jazyků.
Česko dnes čeká proměnlivá oblačnost a zejména na horách sněhové přeháňky, v polohách pod 500 m i smíšené nebo dešťové. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 3 až 7 °C, nadále ale bude vát silný vítr o rychlosti 7 až 12 m/s s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h), na horách až 30 m/s (až 110 km/h).
Podle meteorologů se také budou dnes na horách místy tvořit sněhové jazyky. Opatrní by proto měli být především řidiči.
I ve středu nás čeká proměnlivá oblačnost, zejména na horách se objeví další sněhové přeháňky, během dne pod 400 m i smíšené nebo dešťové. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 2 až 6 °C, vítr ale opět v nárazech dosáhne rychlosti 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h).
Od čtvrtka se bude vyjasňovat. Bude polojasno až oblačno, na horách se ale opět ojediněle vyskytnou sněhové přeháňky. Během dne bude od západu zataženo a večer se objeví déšť, nad 700 m i srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty ale vzrostou na 4 až 8 °C.
Související
Meteorologové očekávají týden tropů. Riziko požárů se opět zvýší
Předpověď počasí slibuje poslední déšť před tropickou epizodou
Aktuálně se děje
před 3 minutami
Policie řeší černou šelmu na Táborsku. Svědkyně natočila video
před 51 minutami
Meteorologové očekávají týden tropů. Riziko požárů se opět zvýší
před 1 hodinou
Vlivná členka MAGA se odjela na Ukrajinu přesvědčit, jak vypadá válka. Okamžitě pošlete Patrioty, píše Trumpovi
před 2 hodinami
Evropské automobilky v úpadku? Macron a Merz chtějí zabránit přílivu čínských značek
před 3 hodinami
Ženevské úmluvy v úpadku? Od Ukrajiny po Gazu, nemocnice jsou stále častějším terčem útoků
před 3 hodinami
Vláda odmítla zavřít obchody o všech svátcích. Schválila přepis auta bez návštěvy úřadu i zóny pro větrníky
před 4 hodinami
Evropu spalují jedny z nejhorších lesních požárů v historii. Uhasit je potrvá měsíce
před 5 hodinami
Rusko chce po Evropě finanční odškodnění za škody způsobené během války na Ukrajině
před 6 hodinami
Zelenskyj: Moskva plánuje zapojit do bojů na Ukrajině dalších 30 tisíc severokorejských vojáků
před 7 hodinami
Trump poslech vedení armády. Přestal bombardovat Írán
před 7 hodinami
Pentagon zveřejnil nová data. Mrtvých a zraněných amerických vojáků v Íránu jsou stovky
před 8 hodinami
Anonym vyhrožuje útoky po celém Česku. Policie spustila kontroly
před 8 hodinami
Zelenskyj je příživník, prohlásil Arakčí a pohrozil Ukrajině
před 9 hodinami
Útočník z Berlína nebyl neznámou. Kontaktoval teroristy, měl jít za mříže
před 10 hodinami
Tragická střelba na festivalu v americkém Seattlu. Dva mrtví, pachatel dopaden
před 11 hodinami
Předpověď počasí slibuje poslední déšť před tropickou epizodou
včera
Trump 2028. Prezident před novináři vtipkoval o další kandidatuře
včera
Za tři dny přibylo 300 mrtvých. Nynější epidemie eboly se šíří nejrychleji v historii
včera
Policejní komando zastřelilo podezřelého z teroristického útoku v Berlíně
včera
Knížák ovlivnil několik generací, konstatoval ministr Klempíř
Česko v neděli zasáhla smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřel známý výtvarný umělec a hudebník Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie či rektor Akademie výtvarných umění. Podle ministra kultury Oto Klempíře (Motoristé) odešel autor, který po desítky let utvářel dějiny moderního českého umění.
Zdroj: Jan Hrabě