Výhled počasí až do července: Meteorologové řekli, kdy bude nejtepleji

Nadprůměrné mohou být další týdny jako celek v obou ohledech, které sledují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v rámci pravidelného měsíčního výhledu. Největší teplo i nejvíce srážek přinesou hned nadcházející dny. 

Meteorologové ve výhledu uvedli, že příští čtyři týdny budou teplotně i srážkově průměrné až nadprůměrné. Nejtepleji z celého sledovaného období má být v tomto týdnu. Další tři týdny předpovědi, které budou již červencové, se mají pohybovat v mezích dlouhodobého průměru.

"Týdenní průměry nejnižších nočních teplot očekáváme ve všech čtyřech týdnech předpovědi kolem 13 °C. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme v prvním týdnu předpovědi (24.6.-30.6.) kolem 28 °C, v dalších třech týdnech přibližně kolem 25 °C," sdělili meteorologové.

"Srážkově očekáváme první týden předpovědi (24.6.-30.6.) nadprůměrný, další tři týdny se jeví jako průměrné," dodali. 

Související

Více souvisejících

Počasí Léto ČHMÚ

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy