Výhled počasí do července: Po tropech má v Česku následovat ochlazení

V Česku mohou nejvyšší teploty v následujících dnech dosáhnout tropických hodnot, uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pravidelném měsíčním výhledu. Následně by mělo přijít na řadu ochlazení.

Během probíhajícího týdne budou teploty atakovat i tropických 30 stupňů. O víkendu dorazí ochlazení, ale týden bude jako celek nadprůměrně teplý. Až ochlazení v následujících týdnech vrátí teploty do průměru, který je pro toto období typický.  

"Průměrná teplota bude nejčastěji kolísat mezi 17 až 20 °C, maxima ve většině dní setrvají kolem 25 °C a minima budou klesat k hodnotám kolem 13 °C. Ojedinělé tropické dny nejsou v tomto třítýdenním období vyloučeny, především v prvním červencovém týdnu, nicméně většinou by se mělo jednat o kratší přechodná období," uvedli meteorologové. 

Co se týká srážek, počítá se s předpokládanými týdenním úhrny mezi 10 až 20 milimetry. S ohledem na převažující letní srážky přeháňkového a bouřkového typu nelze vyloučit jejich variabilitu v prostoru a čase a současně i menší přesah do lehce podprůměrných nebo nadprůměrných úhrnů.

"Při pohledu na jednotlivé týdny budou v 1. a 3. týdnu srážky spíše průměrné nebo slabě podprůměrné, naopak v týdnech 2 a 4 pravděpodobněji průměrné nebo slabě nadprůměrné," dodali meteorologové s tím, že celé období bude srážkově spíše průměrné. 

Související

Více souvisejících

Počasí Léto ČHMÚ

Aktuálně se děje

před 4 minutami

Fotbal, ilustrační fotografie

Fotbalisty Anglie i přes druhé evropské stříbro v řadě nebude nadále trénovat Gareth Southgate

Do dalšího kvalifikačního cyklu, jehož cílem bude pro fotbalové reprezentace postoupit na světový šampionát 2026 v USA, Kanadě a Mexiku, už fotbalisty Anglie nepovede jejich dosavadní trenér Gareth Southgate. Navzdory tomu, že za poslední tři roky zaznamenal se svými svěřenci největší úspěchy Angličanů, když dokázal dvakrát v řadě dojít ke stříbrným medailím na evropském šampionátu. Po tom letošním v Německu se však na jeho hlavu snášela kritika za předváděné výkony národního týmu a nakonec se tak tento stratég rozhodl po osmi letech ve funkci skončit.

před 25 minutami

Pozemní síly IDF operují v pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie. (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izrael ve vztahu k Palestincům porušuje mezinárodní právo, tvrdí ICJ

Izrael podle Mezinárodního soudního dvora (ICJ) v Haagu porušuje mezinárodní právo, když okupuje palestinská území a využívá tamní zdroje. Podle soudu dochází k systematické diskriminaci Palestinců na okupovaných územích a k porušování jejich práva na sebeurčení. De facto dochází k anexi. O závěrech dvora informovala agentura Reuters.

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Pavel Ľupták

Slovensko zažilo po atentátu na Fica další útok na politika

Slovensko řeší další útok na politika. Ve čtvrtek byl v okrese Turčianske Teplice fyzicky napaden poslanec Pavel Ľupták z poslaneckého klubu Slovenské národní strany (SNS). Informovala o tom agentura TASR s odkazem na stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Policie potvrdila, že v případu zahájila trestní stíhání. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Joe Biden

Začíná klíčových 72 hodin. Biden připouští, že by mohl z voleb odstoupit, tvrdí americká média

Podle listu The New York Times začíná americký prezident Joe Biden připouštět, že by mohl prohrát listopadové volby a možná bude muset odstoupit z prezidentského klání. Vyplývá to z informací několika osob blízkých prezidentovi. Agentura Reuters uvedla, že někteří představitelé Demokratické strany považují Bidenovo odstoupení za otázku času. Podle televize CNN by se mohlo rozhodnout v příštích 72 hodinách.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Zemřel legendární americký komik Bob Newhart

Z USA přišla další velmi smutná zpráva. Ve věku 94 let zemřel legendární americký stand-up komik a herec Bob Newhart. Informoval o tom magazín People. Newhart zemřel ve čtvrtek 18. července ve svém domě v Los Angeles po sérii krátkých nemocí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy