Výhled počasí do začátku července: Další týdny slibují průměrné léto

Až do úvodních dní letních prázdnin už vidí meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V tomto a dalších třech týdnech očekávají typické letní počasí. Tropická vedra zatím dlouhodobý výhled neslibuje. 

Meteorologové v měsíčním výhledu, který tradičně zveřejnili v pondělí, uvedli, že období do 7. července bude teplotně i srážkově průměrné. 

"První týden období bude podprůměrný, vyšší teploty budou až na konci týdne. Průměrné minimální noční teploty se budou pohybovat většinou kolem 11 °C a maximální denní teploty uprostřed týdne kolem 17 °C, na konci kolem 22 °C. Další týden vychází průměrný až slabě nadprůměrný s nejnižšími teplotami kolem 12 °C a nejvyššími kolem 27 °C. V ostatních týdnech se budou teploty držet spíše na úrovni normálu," napsali. 

Minulý týden spadlo v Česku průměrně kolem 17 milimetrů srážek, což je na úrovni normálu. Takový trend by měl pokračovat. "V jednotlivých týdnech spadne většinou 10 až 15 mm srážek, při výskytu bouřek se objeví i přívalové srážky s vyššími úhrny," dodali meteorologové. 

Související

Více souvisejících

Počasí Léto ČHMÚ

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

včera

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

včera

včera

včera

včera

Ostudný povaleč. Farage čelí za své výroky o Ukrajině ostré kritice

Britský populistický politik Nigel Farage čelí kritice za své výroky, že Západ vyprovokoval ruskou invazi na Ukrajinu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy