Banální opomenutí může mít fatální důsledky. Chraňte se při sportu důsledně

Také si někdy řeknete, že dnes necháte motorkářské rukavice doma, protože je příliš velké horko? Nebo si něco podobného řeknete s chrániči či jakoukoli jinou sportovní pomůckou? Pozor na to, že i banální opomenutí může mít fatální důsledky. Chraňte se za každých okolností zodpovědně.

Nevzal si helmu, bylo to jen přes ulici

Typickou ochrannou pomůckou, kterou často zapomínají cyklisté, je helma na kolo. Vždyť jedete jen do nejbližšího obchodu či restaurace, nebo po klidné cyklostezce. Jenže nikdy nevíte, kde číhá nebezpečí. Statisticky bohužel někoho nehoda potká a náhoda si v takové chvíli nevybírá podle toho, na jak dlouhou jste se vydali trasu.

Rozdíl mezi tím, zda helmu máte, či nikoliv, se rovná tomu, zda se po ošklivém pádu ihned zvednete, nebo si způsobíte život ohrožující poranění. Helmu si proto na hlavu dejte za každých okolností.

Na brýlích máte bláto, tak si je na chvíli sundáte

Při motokrosu se vám nevyhnutelně stane, že se vám brýle zanesou prachem, nebo dokonce blátem. Problémem je pak snížená viditelnost. Někdy nevidíte vůbec nic, a tak si brýle z očí sundáte. Vždyť jste zrovna sjeli z hlavní trasy a míříte k mechanikům. Jenže nikdy nevíte, kdy z motocyklu, který jede před vámi, odletí třeba malý kamen. Ano, šlo by o velikou smůlu, ale o zrak přijít můžete.

A proto si raději nechte motokrosové brýle na očích vždy, nemáte-li absolutní jistotu, že se nic nemůže stát. A nikdy nevyrážejte na projížďku bez nich – i kdyby šlo o nevinnou jízdu podél louky za domem.

Bruslit už umím, tak chrániče na zápěstí nepotřebuju

Naučili jste se na kolečkových bruslích, a tak si říkáte, že můžete nechat chrániče doma? Možná to platí v případě nepohodlných chráničů loketních, nebo i těch na kolena. Ale minimálně ty na zápěstí bychom vám doporučili mít vždy na rukou. Na cestě totiž může být nečistota, kus větve nebo cokoliv jiného a najednou vás čeká nekontrolovaný pád dopředu. Reflex vám přitom velí natáhnout ruce před sebe. V „lepším“ případě si ruce celé sedřete, v tom horším – a nikoli nepravděpodobném – vás čekají zlomená zápěstí. Velice bolestivé a i z praktického hlediska nepříjemné zranění, které vás na několik týdnů může vyřadit z běžného života.

Stačí mi obyčejné tenisky

Pozor na to, že vaše volnočasová obuv by neměla být používána k žádnému sportu. Ani pokud se chcete jen proběhnout kolem domu. Podrážka takových bot pravděpodobně není uzpůsobena k ničemu jinému, než je chůze. A tak zbytečně přetížíte kyčle, kolena, kotníky i chodila samotná.

Hrozí i zvýšené riziko podklouznutí, které už může vyústit v natažené svaly nebo přetržené šlachy, zlomené kosti apod. Ke každému sportu byste si proto měli pořídit odpovídající obuv.

Související

Úrokové sazby: Snazší začátky v investování díky vyšším úrokům u XTB

Úrokové sazby: Snazší začátky v investování díky vyšším úrokům u XTB

Svět investic rozhodně není jednoduchý, zejména v začátcích proto může být složité se zorientovat. Vždy je důležité se dobře informovat, než se do investování pustíte. Nicméně díky praktickým službám mohou být vaše první kroky jednodušší. Právě ty nabízí broker XTB. Jednou z výhod, které jistě oceníte, jsou vyšší úroky z vašich neinvestovaných prostředků.

Více souvisejících

pr článek

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy