Suzuka - Michael Schumacher zahájil své poslední účinkování ve Velké ceně Japonska havárií. V druhém tréninku najel na trávu, ztratil vládu nad svým Mercedesem a vletěl do bariéry z pneumatik.
Třiačtyřicetiletý pilot, který právě den před tím oznámil, že v F1 letos skončí, pak přiznal, že prostě špatně posoudil vjezd do zatáčky Spoon, a nehoda byla na světě. „Byla to moje chyba,“ konstatoval sedminásobný mistr světa.Schumacher zopakoval jako přes kopírák chybu daleko méně zkušeného jezdce týmu Force India Paula di Resty z úvodu tréninku. Ten také najel při vjezdu do zatáčky 13 na trávu, a uklouzl přes celou únikovou zónu.„Nebyla to žádná velká rána, náraz byl jen malý,“ řekl Schumacher. „Do zatáčky 13 jsem vjel trochu zeširoka a najel jsem na trávu,“ popsal Schumacher. „To byl důvod, proč jsem ztratil kontrolu. V té chvíli už se soustředíte na zatáčku, navíc sedíme nízko a nemáme dobrý rozhled. Špatně jsem to vyhodnotil,“ vysvětlil.Pro Schumachera nezačal druhý trénink vůbec dobře. Mechanici dělali přes poledne nějaké změny, a nestihli to včas. „Něco jsme měnili na mém i Rosbergově autě a nebylo to před začátkem druhého tréninku hotové. Nico na tom byl stejně. Takže to nešlo tak, jak bychom byli chtěli,“ řekl.Schumacher touží předvést v Suzuce dobrý výsledek především proto, že v Japonsku pojede naposledy. Bude to mít ovšem těžké. Ze Singapuru si přinesl trest za havárii s Jeanem-Erikem Vergnem, na startu v Japonsku ztratí deset míst.„Zatím to tu pro nás nezačalo moc dobře. Ale chci zajet co nejlépe, udělat show pro fanoušky a předvést jim dobrý výkon,“ přeje si nejúspěšnější pilot v historii F1.
Související
Novinky o Schumacherovi. Legendární pilot už prý není upoután na lůžko
Smutné zjištění o Michaelu Schumacherovi. Legenda F1 už do konce svého života nepromluví
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Proč Írán nechce dohodu s USA? Doufá, že Trump v USA na podzim prohraje
před 2 hodinami
V Tanvaldu došlo k útoku nožem. Tři lidé jsou zranění
před 3 hodinami
Soud nařídil zastavit stavbu Trumpova tanečního sálu
před 4 hodinami
Jak Ukrajinci přichází o bydlení? Pokud odejdou z okupovaných oblastí, Rusové jim dům zabaví
před 5 hodinami
Na Blízkém východě vzniká druhé NATO. Saudská Arábie, Turecko a Pákistán uzavřely významnou dohodu
před 6 hodinami
Bratislavským Slovnaftem otřásl výbuch, rafinérii zachvátil požár
před 7 hodinami
Trump se opět pokouší omezit novorozencům práva na občanství
před 8 hodinami
Trump podepsal zavedení nových cel
před 9 hodinami
WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců
před 11 hodinami
Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic
před 12 hodinami
Thajskem otřásl krvavý incident. Student zabil nejméně šest lidí
před 13 hodinami
Stávající pomoc Kyjevu nestačí. Ukrajina čelí stále intenzivnějším ruským úderům
před 14 hodinami
Bude až 34 stupňů. Meteorologové očekávají návrat tropického počasí
včera
České oscarové hlasování je v plném proudu. Šanci má pět filmů
včera
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
včera
Knížáka posmrtně rehabilitovali. Za minulého režimu strávil měsíce ve vazbě
včera
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
včera
V NATO nikdy nebudeme, míní bývalý šéf ukrajinské armády Zalužnyj
včera
Česká diplomacie přesouvá své síly. Jeden konzulát zanikne, jiný vznikne
včera
Policie objasnila pomníček. V případu vraždy z roku 2010 pomohly vzorky DNA
Pražská policie se pochlubila objasněním takzvaného pomníčku. Kriminalisté z hlavního města totiž dopadli podezřelého z vraždy, která se stala před patnácti lety. Zásadní roli sehrály stopy DNA. Pro muže si došla zásahová jednotka.
Zdroj: Jan Hrabě