Praha: Trojice Jindřich Rajchl, Miroslav Pelta a Tomáš Paclík byla oficiálně potvrzena jako kandidáti na post předsedy Fotbalové asociace České republiky (FA ČR). Volba nového šéfa asociace proběhne na mimořádné valné hromadě 17. listopadu v Nymburku, informaci v úterý potvrdil mluvčí FA ČR Jaroslav Kolář.
Rajchl je dosavadním místopředsedou FA ČR, Pelta šéfuje prvoligovému klubu Baumit Jablonec a Paclík je majitelem mistrovské Viktorie Plzeň. Český fotbal je bez předsedy od června, kdy na valné hromadě překvapivě rezignoval Ivan Hašek a odešel trénovat do dubajského týmu Al-Ahlí.V září nebyl kvůli polarizaci české a moravské komory schválen ani jednací řád mimořádné valné hromady, a tak nedošlo k očekávané volbě Haškova nástupce. Ve čtvrtek 17. listopadu už by měl být nový šéf FA ČR v Nymburce známý, alespoň o tom ujišťuje většina fotbalových funkcionářů, kteří se na valnou hromadu chystají.V sekretariátu FA ČR jsou kromě přihlášek na post předsedy evidováni také tři uchazeči o post místopředsedy za Čechy a pět kandidátů na další místa ve výkonném výboru FA ČR. Na pozici místopředsedy FA ČR za Čechy kandidují ředitel FK Teplice František Hrdlička, poslanec a ředitel mostecké Fotbalové akademie Josefa Masopusta Josef Tancoš a Rostislav Votík, který je nyní šéfem pro české soutěže.Předsedou Řídící komise za Čechy chce být vlivný plzeňský funkcionář a bývalý sudí Roman Berbr, na pozici člena VV FA ČR za I. a II. ligu pak kandidují sportovní ředitel FK Bohemians Praha Josef Jícha, předseda představenstva SK Sigma Olomouc Josef Lébr a majitel Příbrami Jaroslav Starka. Na pozici člena VV FA ČR za kraje a okresy z Čech podali přihlášku bývalý sudí Miroslav Liba a také Roman Berbr.
Související
Fotbal v Karviné nad propastí. Primátor a šéf klubu zmizel, sponzor končí spolupráci
Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč
Aktuálně se děje
před 40 minutami
Chladné počasí umocní silný vítr. Meteorologové vydali varování
před 1 hodinou
Írán je šílený národ a vy jste absolutně nic neudělali, naštval se Trump na NATO
před 1 hodinou
AfD má plán, jak uspět ve volbách. Distancuje se od Trumpa
před 2 hodinami
Trump trvá na svém: Írán chce dohodu, i když to popírá. Pokud se nevzdá, rozpoutáme peklo
před 3 hodinami
Mír není na dohled. Cesta k ukončení války mezi USA a Íránem naráží na zásadní překážky
před 4 hodinami
Vance pojede do Maďarska. Osobně podpoří Orbána před volbami
před 6 hodinami
Počasí bude do konce března chladné. Teploty citelně klesnou
včera
Revoluční verdikt: Facebook, Instagram a YouTube škodí zdraví. Způsobují závislost dětí na sociálních sítích
včera
Nevíme, co Trump vlastně chce, spolupráce uvízla na mrtvém bodě, říkají evropští lídři
včera
HRW: Izraelská armáda použila v obydlených oblastech jižního Libanonu bílý fosfor
včera
Nejmladší premiérka v historii Dánska končí. Mette Frederiksenová podala demisi
včera
Teherán zveřejnil svůj mírový plán. USA poslal podmínky, za jakých ukončí válku
včera
Fotbal v Karviné nad propastí. Primátor a šéf klubu zmizel, sponzor končí spolupráci
včera
Evropě hrozí v dubnu vážný nedostatek pohonných hmot a energií, varuje šéf Shell
včera
Narušení dopravy v Hormuzském průlivu může mít pro globální obchod hluboké následky, varují experti
včera
Podezřelí v případu z Pardubic. Kolují první informace o identitě zadržených
včera
Hormuzským průlivem proplouvají první tankery. Nepřátelské státy musí za průjezd zaplatit
včera
Novinky o počasí. Nového sněhu bude až 30 centimetrů, platí varování
včera
Válka v Íránu se propíše o peněženek Čechů. První velký dodavatel energií zdražuje
včera
„Oškubali jste důchodce. Lhář, srab, chudák, nemáte koule...“ Opozice ve Sněmovně tvrdě šije do vládní koalice
Atmosféra v Poslanecké sněmovně ve středu pořádně zhoustla, když se projednávání změn v odvodech pro živnostníky zvrhlo v ostrou osobní přestřelku. Hlavními aktéry se stali předseda Sněmovny Tomio Okamura (SPD) a lidovecký poslanec Marian Jurečka. Bývalý ministr práce se do šéfa dolní komory opřel s nevídanou razancí a nešetřil výrazy jako „lhář“, „srab“ či „chudák“.
Zdroj: Libor Novák