Plzeň - Osm soutěžních zápasů, jednatřicet gólů. To je přímo obdivuhodná bilance, kterou drží plzeňská Viktoria. Kdo z jejich hráčů se ovšem ještě netrefil?
Fotbalová Viktoria Plzeň si dala za cíl před novou sezónou vylepšit gólovou produkci svého mužstva, protože v závěru loňského fotbalového ročníku měla mnohdy problémy se vstřelením branky, a zatím jej plní na výbornou. V osmi soutěžních zápasech totiž nasázela už jednatřicet gólů.
Západočeský celek sice hned na úvod v souboji o český Superpohár zaváhal proti Jablonci, když prohrál 2:3, ale od té doby vyhrává jeden zápas za druhým a navíc pořádně provětrává obrany svých soupeřů.
V Gambrinus lize úřadující mistr v dosavadních třech odehraných duelech vstřelil v každém zápase vždy minimálně čtyři branky a vysokou gólovou potenci potvrzuje i v evropských pohárech. Z dosavadních osmi odehraných soutěžních střetnutí, tak vychází skvělý průměr více než tři a půl gólových tref na jedno utkání.
Nejvíce se zatím střelecky daří útočníkovi Tomáši Wágnerovi, jenž zaznamenal ve všech soutěžích sedm zásahů, ale hra Viktorie není závislá na jednom hráči, skórovat totiž dokáže fotbalista prakticky z každé řady a už nyní je jen malé množství hráčů Plzně, kteří se letos ještě ani jednou netrefili.
Radim Řezník (obránce, 24 let) – 0 branek, 8 odehraných zápasů
Rodák z Českého Těšína zatím jako jediný z kádru Viktorie strávil na trávníku nejvyšší možný počet minut, ale momentálně zůstává už jediným bekem západočeského klubu, který letos ještě nezamířil do černého.
Bývalý mládežnický reprezentant přitom z postu pravého obránce neustále podporuje své spoluhráče v ofenzívě a zásobuje je přesnými centry, ovšem do přesného zakončení se prozatím nedostal, i když třeba v loňské sezóně se jednou zapsal mezi střelce.
Marek Hanousek (záložník, 21 let) – 0 branek, 1 odehraný zápas
Talentovaný středopolař se dovede dostávat do zakončení a umí své šance i proměňovat, což dokázal několikrát během svého předchozího angažmá v Dukle i v minulé sezóně před svým zraněním v dresu Plzně.
Ovšem na začátku aktuálního ročníku zatím doplácí na tvrdou konkurenci ve středu záložní formace Viktorie, kde na jeho úkor dostávají přednost Darida, Horváth i Hořava, a tak Hanousek nastoupil letos pouze v Superpoháru proti Jablonci.
Marek Bakoš (útočník, 30 let) – 0 branek, 1 odehraný zápas
Slovenský forvard se řadil v minulých ročnících tradičně mezi nejlepší střelce Viktorie ve všech soutěžích, ovšem letos má zatím Bakoš velkou smůlu na zranění. V Gambrinus lize se sice mihl na pár minut v duelu s Bohemians, ovšem pak se znovu zranil.
Třicetiletý člen národního týmu našich východních soupeřů navíc bude mít po svém návratu velice těžkou pozici. Mezitím se totiž rozstřílel jeho konkurent Wágner, v záloze potom čeká připravený i exjihlavský talent Tecl.
Jakub Hora (útočník, 22 let) – 0 branek, 1 odehraný zápas
Odchovanci mostecké akademie Josefa Masopusta sice mimořádně vyšla příprava před novou sezónou a dokonce zaznamenal hattrick do sítě divizní Doubravky, ovšem v soutěžních zápasech zatím moc příležitostí nedostává.
Univerzální ofenzivní fotbalista se zatím v Gambrinus lize ani v předkole Ligy mistrů na trávníku neobjevil, příležitost dostal od trenéra pouze v Superpoháru proti Jablonci, kde odehrál celých devadesát minut, ale bez gólové odezvy. Ve čtvrtek se plzeňský tým rozhodl poslat Jakuba na hostování do Bohemians, a tak již zřejmě žádný gól za Viktorku letos nepřidá.
18. června 2026 21:16
Čechům se vzdálil postup ze skupiny. Pasivitou ztratili nadějně rozehraný zápas s JAR
Související
Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál
Plzeň prošla ligovou fází Evropské ligy jako nůž máslem. Po Portu neprohrála ani s Basilejí
Aktuálně se děje
včera
Myslí si, že je silnější než Napoleon či Hitler. Trump se považuje za nejmocnějšího muže v dějinách
včera
Primátora Karviné Jana Wolfa hledá policie. Odjel si na dovolenou
včera
V Kongu unesli matku s dcerou nakažené ebolou. Policie chrání těla mrtvých střelbou
včera
Trump způsobil další diplomatický skandál. Urazil a naštval celou Itálii
včera
Zelenskyj: Putin slábne, Rusko může své útoky proti Ukrajině zesílit
včera
Hormuzským průlivem začaly proplouvat první lodě s ropou, minám navzdory
včera
Mírové rozhovory mezi USA a Íránem se zhroutily kvůli Izraeli
včera
Počasí: Meteorologové vydali výstrahu před silnými vedry a bouřkami
včera
Moskvu po ničivém ukrajinském útoku pokryl ropný déšť
včera
Vance se tvrdě pustil do Izraele: Trump je na celém světě váš jediný spojenec
včera
Vance do Švýcarska neletí. Dnešní mírové rozhovory s Íránem byly na poslední chvíli zrušeny
včera
Moskva selhala. Mohutný ukrajinský útok rezonuje Ruskem, nespokojenost lidí roste
včera
Tropy i bouřky. Počasí do konce týdne bude typicky letní
18. června 2026 22:02
Na Hradě budou k vidění korunovační klenoty. První uvidí výstavu školáci
18. června 2026 21:16
Čechům se vzdálil postup ze skupiny. Pasivitou ztratili nadějně rozehraný zápas s JAR
18. června 2026 20:49
Víkendová předpověď počasí slibuje i bouřky. Hrozit mají i v úvodu dalšího týdne
18. června 2026 20:01
Olomouc se rozloučila se statečnou Mašínovou. Bratr z USA nepřijel
18. června 2026 18:28
Smír ukončil spor ohledně filmu Sbormistr. Dohodu potvrdil soud
18. června 2026 17:41
Novinky o počasí. Meteorologové aktualizovali výstrahu před vedry
18. června 2026 16:53
V Bruselu se jedná o Ukrajině. Rutte poslal Rusku rázný vzkaz, USA ocenily evropskou podporu Kyjeva
Náměstek amerického ministra obrany Elbridge A. Colby prohlásil, že pokračující podpora ze strany evropských členů Severoatlantické aliance je naprosto klíčová pro udržení ukrajinské obranyschopnosti proti ruské agresi. Washington podle něj považuje strategii přenesení hlavní odpovědnosti za materiální a finanční pomoc Ukrajině na evropské partnery za úspěšnou a efektivní. V uplynulém roce to byli právě evropští spojenci, kdo převzal vůdčí roli v zajišťování finanční stability Kyjeva a dodávkách vlastních zbrojních systémů, což stabilizovalo situaci na bojišti.
Zdroj: Libor Novák