V hokejovém svazu skončil dlouholetý funkcionář Lener. Prý kvůli roztržce s Králem

Kauza šéfa českého hokeje Tomáše Krále spočívající v jeho spolupráci s vojenskou kontrarozvědkou StB krátce před listopadem 1989, kvůli které nakonec podle svého rozhodnutí skončí ve funkci nejvyššího bosse tuzemského hokeje předčasně v červnu 2022, přestože ho koncem září téměř jednomyslně podržel výkonný výbor, má další dohru. Podle informací serveru sport.cz totiž kvůli této kauze skončil ve vedení českého hokeje dlouholetý funkcionář Slavomír Lener. I když obě strany hovoří o ukončení spolupráce vzájemnou dohodou, podle sport.cz tomu ale bylo jinak.

Hokej. Ilustrační fotografie.

Když se server sport.cz ptal na skutečnost, že Slavomír Lener skončil definitivně své působení v sídle českého hokejového svazu, bývalý svazový šéftrenér a pozdější manažer rozvoje hokeje byl z tohoto dotazu překvapen. „Nevím, odkud se k vám takové zprávy dostaly," nechal se slyšet šestšedesátiletý funkcionář.

Pak se ale přeci jenom ke svému konci ve svazu, ke kterému mělo dojít během minulého týdne, krátce vyjádřil. „Skončil jsem na svazu dohodou. Nepokračuju už v žádné funkci. To je všechno, co vám k tomu můžu říct. Dohodli jsme se, že důvody nebudeme uvádět," řekl konkrétně Lener a horký brambor pak přehodil na svaz, aby se k tomu nějak vyjádřil.

„Smlouva o spolupráci byla ukončena na základě vzájemné dohody. To je jediný komentář, který vám k tomu můžu poskytnout. Obě strany se dohodly, že žádný další komentář k tomu již poskytovat nebudou," potvrdil prakticky stejným vyjádřením svaz prostřednictvím mluvčího Zdeňka Zikmunda.

Podle dobře informovaných anonymních zdrojů serveru sport.cz ale vzájemná dohoda ohledně konce Slavomíra Lenera mezi oběma stranami úplně nebyla. Lenerovi se totiž hodně nelíbila právě již zmiňovaná spolupráce Tomáše Krála s vojenskou kontrarozvědkou. „Lener měl Královi říct něco ve smyslu, že by měl odstoupit z funkce prezidenta svazu. Že jeho minulost se s tímto postem neslučuje," popisuje zdroj zákulisí v tuzemském hokejovém svazu.

Lener se mě takto Královi ozvat jen krátce poté, co Krále ve funkci prezidenta českého hokeje poměrem 9:1 podržel výkonný výbor českého hokejového svazu. „Mně se zase nelíbí ta tvoje účast tady, měl odpovědět Král Lenerovi. A vyhodil ho," pokračoval anonymní zdroj, jenž tak přiblížil hovor mezi oběma funkcionáři.

Sám Slavomír Lener se k těmto zjištěným skutečnostem blíže nikterak vyjadřovat nechtěl. „Jestli na můj konec měla vliv kauza pana Krále? Nechám to na vás," řekl pouze a tím tak dal možnost ke spekulacím, že tomu tak opravdu nakonec bylo.

Připomeňme, že Lener v minulosti vedl národní A-tým a to na světových šampionátech v letech 2003 a 2004. V roce 2010 se pak stal svazovým šéftrenérem. V této funkci sestavil desatero určené koučům mládežnických reprezentací, manažerům a a hokejistům, které mělo za cíl zkvalitnit práci s mladými hokejisty ve všech kategoriích.

I když podobné desatero ungovalo ve Švédsku, u nás příliš pochopení nenašlo a příliš úspěchů se také na základě desatera neudálo. Cenný kov od té hokejisté do dvaceti let nepřivezli ani jeden, osmnáctietí získali jen jednu medaili a to stříbrnou před sedmi lety. Před dvěma lety pak ve funkci svazového šéftrenéra nahradil Slavomíra Lenera Filip Pešán.

Jako manažer rozvoje hokeje se pak Lener věnoval i mezinárodnímu programu mládežnických reprezentací. Od minulého týdne se už ale nevěnuje ani tomu.

Lékař napsal ostrý vzkaz odpůrcům očkování. Nebral si servítky

16.11.2021 18:55 Lékaři kvůli pokračující pandemii covidu-19 zažívají obrovský nápor. Přeplněné jsou nejen nemocnice…

V Praze demonstrovaly tisíce odpůrců protiepidemických opatření

28.11.2021 17:50 I přes nepříznivé počasí se dnes na pražské Letenské pláni sešly stovky odpůrců vlády a opatření…

Hygienička Svrčinová má covid, měla pozitivní test

29.11.2021 09:32 Hlavni hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu to potvrdil…

V neděli přibylo nejvíce nakažených v tento den od začátku pandemie

29.11.2021 07:48 V neděli v Česku přibylo 9292 potvrzených případů koronaviru, což je dosud nejvyšší nedělní nárůst…

Předpověď počasí na příští týden: Meteorologové očekávají další zlom

26.11.2021 06:30 V posledních dnech se v Česku poměrně ochladilo, podle meteorologů by ale v nadcházejícím týdnu…

Historický úspěch. České hokejistky si poprvé zahrají pod pěti…

14.11.2021 19:17 Aktualizováno Stejným způsobem, jakým prošly celou kvalifikační skupinou v Chomutově, sehrály závěrečný zápas s…

Související:

Právě se děje

reklama