New York - Agentura Mediafax vydává souhrn výsledků zámořské hokejové NHL z noci na úterý a aktuální tabulky soutěže. Brankář Michal Neuvirth potřetí v sezoně udržel čisté konto a výrazně tím přispěl Washingtonu k výhře 1:0 v Pittsburghu.
Neuvirth měl v utkání hodně práce, i když domácí opět nastoupili bez zraněných lídrů Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina. Dvaadvacetiletý gólman zastavil všech 39 střel Penguins a stal se největší hvězdou zápasu.
Klíčový zákrok si rodák z Ústí nad Labem připsal ve druhé třetině, když pár vteřin před rozhodujícím přesilovkovým zásahem ruského útočníka Alexandra Ovečkina zneškodnil sólový únik Jordana Staala. "Pittsburgh měl šance, ale Neuvirth byl fantastický," ocenil Neuvirthův výkon samotný Ovečkin.
Český bek Radek Martínek pomohl New Yorku Islanders na domácím ledě jednou trefou k pokoření Floridy 5:1. Martínek vstřelil druhý gól v sezoně 37 vteřin po začátku druhé třetiny, kdy v přesilové hře pokořil krajana Tomáše Vokouna a zvýšil na 3:0. Český brankář si v utkání připsal 32 úspěšných zákroků.
Hrdinou duelu se stal kanadský útočník Matt Moulson z NY Islanders, který se v úvodní dvacetiminutovce trefil dvakrát a v 58. minutě střelou do odkryté brány zkompletoval hattrick.
Týmu St. Louis Blues nestačil doma k bodovému zisku ani dvoubrankový náskok z úvodního dějství. Chicago totiž čtyřmi trefami v rozmezí deseti minut prostřední třetiny skóre otočilo a nakonec zvítězilo 5:3.
NHL - výsledky z noci na úterý:New York Islanders - Florida Panthers 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)Branky: 8., 15. a 58. Moulson, 21. MARTÍNEK, 27. Bailey - 51. Santorelli. Střely na branku: 37:21. Diváci: 13 729.St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 3:5 (2:0, 0:4, 1:1)Branky: 16. McDonald, 17. Boyes, 49. Pietrangelo - 23. Stalberg, 24. Bolland, 27. P. Kane, 33. Toews, 60. Hossa. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19 150.Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)Branka: 37. Ovečkin. Střely na branku: 39:24. Diváci: 18 263.
3. května 2026 21:01
Čeká Real Madrid velký fotbalový návrat? Šéf klubu si přeje příchod trenéra Mourinha
Související
Ovečkin se stal nejlepším kanonýrem NHL. Překonal Jágra i Gretzkého, Hašek negratuluje
Po Turnaji čtyř zemí se vrátí Světový pohár. Tentokrát pravděpodobně i s Čechy
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 1 hodinou
OBRAZEM: Ruce pryč od médií. Tisíce lidí v Praze protestovaly proti zestátnění ČT a ČRo
před 2 hodinami
Den před příměřím byl na Ukrajině krvavý. Kyjev hlásí 17 mrtvých, armáda útočila v ruském vnitrozemí
před 3 hodinami
CNN: Trump se stal historicky nejméně populárním prezidentem USA
před 5 hodinami
WHO: Na palubě lodi MV Hondius mohlo dojít k vzácnému přenosu hantaviru z člověka na člověka
před 6 hodinami
V Moskvě budou čekat Putin a Lukašenko. Fico stále plánuje cestu do Ruska
před 7 hodinami
Došlo na slova vědců. Zesláblý keporkak Timmy zřejmě uhynul
před 8 hodinami
Hegseth: Cesta Hormuzským průlivem je volná. Írán se ztrapnil a uchýlil k mezinárodnímu vydírání
před 8 hodinami
Další nakažení hantavirem na MV Hondius. Přístav výletní lodi zakázal zakotvit, cestující na břeh nesmí
před 9 hodinami
Oznámení nových Trumpových cel zahýbalo Evropou. Od lídrů přišla rázná reakce
před 10 hodinami
Vypíná internet, zavádí příměří. Jak se Rusko chystá na oslavy Dne vítězství?
před 11 hodinami
Projekt Svoboda očima expertů: Pochybují, že USA mají dostatek kapacit
před 12 hodinami
Nebezpečné počasí v Česku. Kromě požárů hrozí i bouřky, mohou být silné
před 12 hodinami
Rusko zřejmě kvůli oslavám Dne vítězství vypnulo v Moskvě a Petrohradu internet
před 13 hodinami
Ještě jsme ani nezačali, varuje Írán USA. Trump hrozí vymazáním z povrchu zemského
před 13 hodinami
Krátkodobé příměří na Ukrajině. Po Putinovi rozhodl i Zelenskyj
před 14 hodinami
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Trump zmínil palbu na lodě, Írán reaguje
před 15 hodinami
Hasiči dostali požár v Českém Švýcarsku pod kontrolu. Zásah pokračuje
před 16 hodinami
Předpověď počasí: Co přinese další prodloužený víkend?
včera
Do davu lidí v německém Lipsku vjelo auto. Na místě byli mrtví a zranění
včera
Moskva je před oslavami Dne vítězství každou noc pod ukrajinským útokem
Ruské hlavní město se v pondělí v brzkých ranních hodinách stalo terčem útoku ukrajinského dronu, který zasáhl luxusní výškovou obytnou budovu v jihozápadní části Moskvy. Nálet, který si nevyžádal žádné oběti na životech, způsobil viditelné škody na fasádě a v interiérech bytů. Jde o třetí noc v řadě, kdy byla Moskva pod útokem, a to jen několik dní před oslavami Dne vítězství 9. května.
Zdroj: Libor Novák