Jágr ovládl Zlatou hokejku 2011

Karlovy Vary - Vítězem 43. ročníku tradiční ankety Zlatá hokejka byl na galavečeru v karlovarském Grandhotelu Pupp vyhlášen jeden z nejúspěšnějších hráčů všech dob Jaromír Jágr. Druhý skončil Tomáš Plekanec z Montrealu, třetí místo obsadil útočník Avangardu Omsk Roman Červenka.

Deník Shopaholičky

Jágr má za sebou skvělou sezonu, v níž zářil v dresu ruského Omsku i české reprezentace. Zatímco s klubem ze Sibiře došel jen do čtvrtfinále Kontinentální ligy, s národním mužstvem si spravil chuť na světovém šampionátu v Bratislavě a Košicích. Tam patřil k hlavním hvězdám turnaje a dovedl český tým k bronzovým medailím, podle mnohých předváděla družina Aloise Hadamczika vůbec nejhezčí hokej na mistrovství. Lví podíl na tom měl právě Jágr, jenž se blýsknul hlavně ve čtvrtfinálovém utkání s USA, v němž vstřelil hattrick.

Jméno devětatřicetiletého rodáka z Kladna napsalo ve druhé polovině ankety na první místo hned 29 hlasujících z celkového počtu 62. Na tom, že byl by měl Zlatou hokejku vyhrát, se shodli také trenéři Alois Hadamczik s Vladimírem Růžičkou, kteří se poslední roky střídají na střídačce národního mužstva. Pro Jágra hlasovali například i předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král, bývalý skvělý útočník Robert Reichel nebo šéftrenér svazu Slavomír Lener.

Za Jágrem se s odstupem 201 bodu umístil Tomáš Plekanec, který s Jágrem zářil v první útočné formaci na šampionátu na Slovensku, třetí pozice patří nejlepšímu střelci ruské KHL Romanu Červenkovi. Ten byl po polovině ankety ve vedení, na mistrovství ale střídal lepší momenty s horšími a propadl se o dvě příčky níže. Čtvrté místo obsadil gólman Atlanty Ondřej Pavelec před oporou New Jersey Devils Patrikem Eliášem.

Hrdina uplynulého play-off NHL David Krejčí skončil až sedmý. Doplatil totiž na fakt, že druhá várka hlasování proběhla krátce po šampionátu a tehdy ještě nikdo netušil, jak skvělý závěr sezony bude rodák ze Šternberku mít. Ve vyřazovacích bojích NHL byl nejproduktivnějším hráčem soutěže i jejím nejlepším střelcem, po sedmizápasové finálové sérii s Bostonem navíc získal Stanley Cup.

V Karlových Varech byly v sobotu rozdány i další ceny. Nejlepším sledge hokejistou byl vyhlášen Pavel Kubeš (SK Draci Kolín), hokejistkou sezony se stala Simona Studentová ze Slavie a v kategorii juniorů uspěl talentovaný Dmitrij Jaškin ze stejného klubu.

Anketu Zlatá hokejka každoročně vyhlašuje Český svaz ledního hokeje a hlasují v ní reprezentační i kluboví trenéři, hokejoví odborníci a zástupci médii. Své tipy odevzdávají ve dvou fázích. První kolo proběhlo v únoru, druhé v květnu. Konečné pořadí ankety Zlatá hokejka 2011:1. Jaromír Jágr (Avangard Omsk, KHL) 1005 bodů2. Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens, NHL) 8043. Roman Červenka (Avangard Omsk, KHL) 7434. Ondřej Pavelec (Atlanta Thrashers, NHL) 6625. Patrik Eliáš (New Jersey Devils, NHL) 3526. Martin Straka (HC Plzeň 1929, Tipsport extraliga) 3287. David Krejčí (Boston Bruins, NHL) 3048. Tomáš Vokoun (Florida Panthers, NHL) 297 9. Martin Havlát (Minnesota Wild, NHL) 26710. Marek Židlický (Minnesota Wild, NHL) 224

Další pořadí: 11. Tomáš Vlasák (Plzeň) 212 bodů, 12. Dominik Hašek (Spartak Moskva, KHL) 181, 13. Karel Rachůnek (Jaroslavl, KHL) 178, 14. Martin Růžička (Třinec) 170, 15. Milan Hejduk (Colorado, NHL) 129, 16. Jakub Štěpánek (Petrohrad, KHL) 124, 17. Zbyněk Michálek (Pittsburgh, NHL) 108, 18. Tomáš Rolinek (Magnitogorsk, KHL) 83, 19. Milan Michálek (Ottawa, NHL) 96, 20. Tomáš Kaberle (Boston, NHL) 74, 21. Miroslav Blaťák (Ufa, KHL), 45, 22. Jakub Voráček (Columbus, NHL) 42, 23. Petr Sýkora (Davos, Švýcarsko) 36, 24. - 25. Michal Neuvirth (Washington, NHL) a Alexandr Salák (Färjestad, Švédsko) oba 29, 26. Lukáš Krajíček (Třinec) 26, 27. Aleš Hemský (Edmonton, NHL) 24, 28. Petr Nedvěd (Liberec) 18, 29. Michael Frolík (Chicago) 16, 30. - 31. Jakub Kovář (Č. Budějovice) a Roman Málek (Vítkovice) 15, 32. Jiří Burger (Vítkovice) 14, 33. Radim Vrbata (Phoenix) 12, 34. Lukáš Kašpar (Astana, KHL) 11, 35. - 36. Roman Hamrlík (Montreal, NHL) a Jan Marek (Atlant/Jaroslavl, KHL) oba 10, 37. Milan Gulaš (Č. Budějovice) 9, 38. - 40. Petr Čajánek (Petrohrad, KHL), Petr Hubáček (Kometa Brno) a Jiří Hudler (Detroit, NHL) všichni 8, 41. Josef Vašíček (Jaroslavl, KHL) 7, 42. - 43. Miroslav Kopřiva (Slavia Praha) a František Ptáček (Č. Budějovice) oba 6, 44. - 45. Tomáš Duba (Zlín/Třinec) a Marek Malík (Vítkovice) oba 5, 46. - 48. Petr Leška (Zlín), Radek Martínek (New York Islanders, NHL) a Petr Průcha (Petrohrad, KHL) všichni 4, 49. - 50. Viktor Hübl (Litvínov) a Viktor Ujčík (Vítkovice) oba 3, 51. - 54. Jaroslav Bednář (Davos, Švýcarsko), Radek Bonk (Třinec), Petr Čáslava (CSKA Moskva, KHL) a Martin Růžička (Pardubice) všichni 2, 55. - 58. Radek Duda (Chomutov/Plzeň), Jan Kovář (Plzeň), František Lukeš (Litvínov) a Ondřej Němec (Čerepovec) všichni 1.

Deník Shopaholičky

Související

Jaromír Jágr

Jágr pod palbou kladenské radnice. Město nechce dát A-týmu Rytířů pětimilionovou dotaci

Stejně jako loni, i tentokrát bude muset hokejové Kladno hájit svou extraligovou příslušnost v baráži. A právě tato skutečnost vadí kladenskému městskému vedení natolik, že A-týmu kladenských Rytířů neposkytnou dotaci ve výši pěti milionů korun. Stalo se tak poprvé od roku 2011, kdy se město rozhodlo nezahrnout tuto dotaci pro kladenský A-tým do rozpočtu. Zároveň se přímo starosta města Milan Volf (Volba pro Kladno) nechal slyšet, že by měl Jaromír Jágr skončit v čele klubu. Legendární „osmašedesátka“ v úterý v reakci na to uvedla, že se ve středu se starostou Volfem setká osobně.

Více souvisejících

Jaromír Jágr hokej

Aktuálně se děje

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj

Klíčový summit v Británii: Zelenskyj pojede do Londýna, setká se s Macronem, Starmerem a Merzem

Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil, že se v pondělí v Londýně setká s lídry Ukrajiny, Německa a Spojeného království, aby zhodnotili stav probíhajících mírových jednání, která zprostředkovávají Spojené státy. Macron tuto informaci sdělil na sociálních sítích, kde zároveň ostře odsoudil nejnovější ruské raketové a dronové útoky na Ukrajinu. Zdůraznil, že Moskva „nehledá mír“.

včera

včera

Ilustrační foto

Ceny mobilů příští rok stoupnou. Zdraží i tablety a chytré hodinky

Ceny chytrých telefonů by mohly v příštím roce vzrůst, přestože za vyšší náklady obvykle stojí pokročilé fotoaparáty, velké displeje nebo obrovská kapacita úložiště. Tentokrát by se důvodem pro zdražování mohla stát běžná komponenta, konkrétně paměť. Dražší by mohly být i další spotřební přístroje, které paměť využívají, jako jsou tablety nebo chytré hodinky.

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie

Ztráty ruské armády na Ukrajině jsou obrovské. Jak se jí přesto daří počty vojáků zvyšovat?

Válka na Ukrajině se pro ruské muže stala inzerovanou pracovní příležitostí, srovnatelnou s jakoukoli jinou profesí. Náborové nabídky pro službu na frontě se objevují na komunikační platformě Telegram, kde slibují náborové bonusy až do výše padesáti tisíc dolarů (milion korun). To jsou v zemi s průměrnými měsíčními platy pod tisíc dolarů (20 tisíc korun) život měnící částky. K finančním pobídkám se přidávají i přísliby úlev od dluhů, bezplatné péče o děti pro rodiny vojáků a garantované univerzitní vzdělání pro jejich potomky.

včera

Napadení Čecha na ubytovně

Slovenský policista bez služebního čísla zbil Čecha na ubytovně, útok vysílal na TikToku

Na slovenské ubytovně v obci Slovenská Ľupča u Banské Bystrice došlo 29. listopadu k brutálnímu útoku policisty na českého občana, který byl navíc živě vysílán na sociální síti TikTok. Napadený muž, Ardian Bobaj, který má původ v Albánii, ale je české národnosti, po zásahu vykašlával a zvracel krev. Podle Bobajova vyjádření pro deník SME zaútočil na ubytovně policista, který neměl viditelné služební číslo.

včera

sport

Skupiny fotbalového MS rozlosovány. Češi mohou hrát proti Mexiku, Jižní Koreji a JAR

V americkém Washingtonu D.C. byly v pátek rozlosovány základní skupiny jednoho z nejočekávanějších sportovních svátků příštího roku, tedy fotbalového mistrovství světa, které se bude v létě konat v USA, Kanadě a Mexiku. Poprvé se světového šampionátu zúčastní hned 48 týmů, avšak v osudí bylo známo dosud jen 42 mužstev. O zbylých šesti účastnících se ještě rozhodne jak v rámci mezikontinentální baráže, tak i v rámci evropské baráže. A právě v jedné z jejích čtyř větví figuruje i Česko. To tak koncem března bude bojovat o to, aby se mohlo na závěrečném turnaji utkat ve skupině A s domácím Mexikem, Jižní Koreou a Jihoafrickou republikou.

včera

David Svoboda

Trump Rusům ustupuje, Putin nemá zájem polevit. Na Evropu může zaútočit dřív než porazí Ukrajinu, varuje Svoboda

Rusko může podniknout agresi proti Evropě ještě dříve, než zdolá své nesnáze s Ukrajinou, tak jako Adolf Hitler zaútočil na Sovětský svaz, aniž by zlomil Británii, řekl historik a expert na soudobé dějiny Ukrajiny David Svoboda v exkluzivním rozhovoru pro EuroZprávy.cz. V něm zhodnotil současný průběh „mírového procesu“, roli Spojených států a také Evropy. „Evropa si už nemůže dovolit přihlížet východnímu dramatu z pozice přežvykujícího pozorovatele, a dozajista jsou to její protesty, co drží Trumpa na uzdě, aby nepřekročil hranici, za níž začíná otevřená zrada,“ upozornil.

včera

včera

Jindřich Rajchl

Jindřich Rajchl obhájil post předsedy strany PRO. Chce z ní vybudovat „vůdčí sílu“ Česka

Na republikovém sněmu strany PRO (Právo Respekt Odbornost) byl jejím předsedou opět zvolen zakladatel a současný poslanec Jindřich Rajchl. Ve volbě neměl žádného protikandidáta a získal jednomyslnou podporu všech 101 hlasujících. Rajchl si klade ambiciózní cíl: chce z PRO učinit sebevědomou, suverénní a vůdčí sílu v České republice do příštích sněmovních voleb.

včera

Maďarsko - Hévíz

Financování Ukrajiny se zaseklo. Maďarsko vetovalo další plán EU na podporu Kyjeva

Maďarsko v pátek oficiálně vyloučilo možnost vydání eurobondů na podporu Ukrajiny. Tímto krokem Evropskou unii připravilo o potenciální záložní plán pro případ, že se nepodaří najít způsob, jak využít zmrazená ruská státní aktiva k financování půjčky ve výši 165 miliard eur pro Kyjev. Evropská komise usiluje o to, aby se 27 členských zemí EU na summitu koncem měsíce dohodlo na podpoře kolísající ukrajinské ekonomiky. To by mělo proběhnout prostřednictvím půjčky zajištěné znehybněnými rezervami ruské centrální banky.

včera

včera

Steve Witkoff

USA hlásí pokrok v jednáních s Ukrajinou o plánu na ukončení války

Vysoce postavení vyjednavači z Ukrajiny a Spojených států společně vyzvali Rusko, aby prokázalo „vážné odhodlání k dlouhodobému míru“. Tato výzva přichází poté, co rozhovory v Moskvě na začátku týdne nepřinesly žádný průlom. Zvláštní vyslanec USA Steve Witkoff a tajemník ukrajinské Rady pro národní bezpečnost Rustem Umerov vedli na Floridě dvoudenní „konstruktivní jednání“, jak uvádí společné prohlášení.

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie

Provokace Kremlu se zvyšují. Švédské námořnictvo hlásí nárůst aktivity ruských ponorek

Švédské námořnictvo se v Baltském moři setkává s ruskými ponorkami „téměř každý týden“, uvedl jeho náčelník operací, kapitán Marko Petkovic. Námořnictvo se rovněž připravuje na další nárůst těchto střetů v případě, že v ukrajinské válce dojde k příměří nebo klidu zbraní. Kapitán Petkovic prohlásil, že Moskva „neustále posiluje“ svou přítomnost v oblasti. Zpozorování ruských plavidel je tak pro švédské námořnictvo pravidelnou součástí každodenního života a je „velmi běžné“. Dodal, že počet těchto pozorování se v posledních letech zvýšil.

včera

včera

včera

5. prosince 2025 21:57

Princ Harry v dokumentární sérii Heart of Invictus.

Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen

Může se princ Harry ještě někdy vrátit do Velké Británie? Poslední roky se to nezdálo být moc pravděpodobné, mladší ze synů krále Karla III. totiž žije s rodinou v USA. Pro tuto chvíli se na tom nic nemění, ale začíná se řešit, zda se princ nevrátí alespoň v budoucnosti. 

5. prosince 2025 21:02

Důchody

Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad

Důchody budou od ledna po pravidelné valorizaci vypláceny v nové výši, ale nejde o jedinou změnu. Česká správa sociálního zabezpečení od ledna na základě změny zákona přestává automaticky zasílat valorizační oznámení v listinné podobě. Změna směřuje k modernizaci a zefektivnění komunikace s klienty a ke snížení množství listinných dokumentů. 

5. prosince 2025 20:05

V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho

První rozsudek padl v případu předloňské tragické smrti Matthewa Perryho. Americký soud poslal kalifornského doktora Salvadora Plasenciu na 30 měsíců do federálního vězení. Uvedla to britská stanice BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy