Praha - Na české mediální scéně se rozhořel boj mezi hokejovými velikány Jaromírem Jágrem a Dominikem Haškem. Hašek so do Jágra pustil na stránkách deníku Sport, kde mu vyčítá způsob ukončení reprezentační kariéry. Jaromír Jágr teď vydal prohlášení, ve kterém na Haška reaguje.
Haškovi se nelíbil způsob, jakým Jágr oznámil konec kariéry. Nelíbilo se mu, že Jágr se ohradil vůči svým kritikům, kteří podle něj jeho důvodům nerozumí. Hašek takový způsob loučení považuje za nepřípustný a Jágrovi to přes média neváhal vzkázat.
To si Jágr nenechal líbit a na Facebooku zveřejnil reakci: (Její znění přinášíme v nezkrácené podobě)
"Ahoj sportovní fanoušci. Záměrně neoslovuju tentokrát HR, protože vím, že toto sdělení se dostane dál než k vám, Hokejové rodině. Nerad to dělám, ale chci zareagovat na článek od Dominika Haška, že Jágr neunesl kritiku. Ne z toho důvodu, že bych byl na Dominika naštvaný, ale z toho důvodu, že Dominik a spousta dalších možná nepochopilo, a nebo z mojí strany neylo přesně vysvětleno, co jsem tím vším myslel. Za prvé - po zápase na to nebylo moc času vše vysvětlit a za druhé novináři se mě nikdy konkrétně nezeptali a jenom se domnívali...
1. Pokud jsem mluvil o expertech, odbornících a nejrůznějších analyticích, tímto názvem jsem nemyslel komentátory nebo spolukomentátory v televizi, protože jsem na ni vůbec nekoukal ani jsem nic neslyšel, co říkali. Takže už bylo mylné to, když se někde napsalo, že jsem myslel třeba Marka Sýkoru. Myslel jsem tím všechny lidi, kteří jen tak kritizují na sociálních sítích, některé články k mistrovství světa a některé rozhovory.
2. Co mi nejvíc vadilo?
a) Známkování hráčů. Už delší dobu nejsem zastáncem tohoto způsobu hodnocení. I když by mi to mohlo být jedno, protože z hodnocení jsem vyšel docela dobře, ale není. Nemyslím si, že ke kolektivnímu sportu patří individuální hodnocení. Nevadí mi, když se bude hodnotit výkon mužstva celkově, ale individuálně? Vždyť novináři ani fanoušci nevědí, jaký konkrétní úkol dal trenér danému hráči pro daný zápas. Možná ten hráč nebyl vytížený tak, aby ten svůj výkon mohl podat atd. atd. atd... Prostě je spousta faktorů, které mohou ovlivnit výkon hráče, aniž by o tom veřejnost nebo novináři věděli.
b) Kritika Honzy Kováře v zápase s Kanadou. Tento mladý talentovaný útočník dělal v zápase maximum, ale k jeho smůle, když chtěl nazdvednout hokejku, nešťastně soupeře zasáhnul do obličeje a rozhodčí udělal ohromnou chybu, kdy mu udělil trest pět plus do konce zápasu. Proto mě mrzelo, když někteří "znalci" na něj hodili tu prohru s Kanadou... Přál bych vám vidět, jak ho to mrzelo. A možná i tato maličkost mohla ovlivnit jeho sebevědomí a celkovou pohodu na zbytku tohoto turnaje.
c) Kritika a známkování Jirky Hudlera. Podle mého Jirka nedostal takový prostor na ledě, na jaký je zvyklý. Proto si myslím, že je hloupost očekávat od něj takovou produktivitu, jakou měl v týmu Calgary. Na jeho obranu musím říct, že si nikdy nestěžoval, respektoval rozhodnutí trenéra, pro vítězství se snažil udělat maximum.
d) Role každého hráče. Každý hráč má svou roli na týmu,která se občas mění,ale o tom ví zase jenom trenéři a hráči na mužstvu. Proto bychom neměli kritizovat hráče za to, že možná nedělají věci, které od nich ani nikdo nechce a není to jejich práce. Někdo je prostě lepší v tom a někdo jiný zase v něčem jiném, proto se to nazývá TÝM. To bychom potom mohli jít až do extrémů a kritizovat Sašu Saláka, že nedal na turnaji ani gól!:)
A co se týká kritiky na mou osobu, myslím si, že moje práce na týmu je dávat góly a rozhodovat zápasy. To si myslím, že byl hlavní důvod, proč mě Vláďa Růžička vzal na mistrovství světa. A chci říct, že nemám problém s kritikou, která se týkala toho, že jsem nedal jako ofenzivní útočník góly nebo jsem nerozhodl více zápasů. Sám si to přiznám a sám jsem to uvedl jako jeden z největších důvodů, proč končím v národním týmu. Už nejsem schopný rozhodovat zápasy.
Děkuju všem, kteří si dali čas a přečetli si to a zamysleli se nad tím, co píšu... Nemyslím to zle. Jen jsem měl pocit, že by bylo lepší některé věci znovu vysvětlit, aby nedošlo k dalším nedorozuměním. Znovu podotýkám, je to jen a jen MŮJ NÁZOR. Možná si v budoucnu řeknu, že to, co jsem psal, není správné, ale momentálně to vidím takhle."
8. listopadu 2025 16:26
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Související
Jágr pod palbou kladenské radnice. Město nechce dát A-týmu Rytířů pětimilionovou dotaci
I pro Jágra platí pravidla. Majitel Kladna zaplatí pokutu 10 000 korun za nadávky rozhodčím
Aktuálně se děje
před 8 minutami
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
před 56 minutami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 1 hodinou
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 1 hodinou
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 1 hodinou
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 2 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 3 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 4 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 5 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 5 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 6 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 6 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 7 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 8 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 9 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
Letadlo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bylo podle zpráv sledováno čtyřmi drony vojenského typu těsně před přistáním na dublinském letišti v pondělí. Zdroje deníku The Journal uvedly, že drony vzlétly z místa na severovýchodě irské metropole. Tyto bezpilotní stroje pak letěly směrem k letové trase ukrajinského prezidenta, čímž narušily bezletovou zónu, která byla zavedena irským úřadem pro civilní letectví (IAA) pro dobu jeho návštěvy.
Zdroj: Libor Novák