Hokejové Pardubice už znají jméno nového většinového majitele. Stal se jím Dědek

Zastupitelství města Pardubice svým úterním hlasování potvrdili vstup podnikatele Petra Dědka do hokejových Pardubic, čímž se tak stal jejich novým většinovým vlastníkem. Byl tak potvrzen očekávaný prodej většinového podílu v pardubickém klubutomuto podnikateli. Mezi ním a městem byla uzavřena smoluva na délku 15 let zaručující zlepšování finanční situace klubu právě ze strany města, jež by mělo na klubový provoz přispívat a vytvářet pro něj výhodné podmínky.

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Součástí rozhodnutí pardubického zastupitelství o prodeji většinového podílu Petru Dědkovi je i to, že obě strany ještě mezi sebou uzavřou dvě smlouvy o příplatku mimo základní kapitál. Jedna z nich bude uzavřena na 20 milionů korun, druhá z nich pak na 9 milionů korun. Další smlouva o reklamě pak zaručuje klubu osm milonů korun korun ročně plus DPH od města Pardubice. To pak bude podporovat i mládežnický hokej, o kterém se před několika dny nechal slyšet sám Petr Dědek, že by ho rád propojil s A-týmem. Městský rozvojový fond ještě poskytne slevu na pronájem ledové plochy a po tři sezóny se může Dynamo Pardubice těšit i na dotace na cenu vstupenek.

Jak upozornil náměstek pardubického primátora Jan Mazuch (ODS), pardubický hokejový klub od roku 2017, tedy od doby, kdy ho vede město, řeší stále své ekonomické problémy a nejen ty. „Dynamo se zachránilo na poslední chvíli, a bez pomoci investora, s nímž jsme vyjednávali, by se to nepodařilo a hodnota klubu nebo jeho příjmy by klesly o nějakých 50 milionů korun,“ řekl konkrétně Mazuch.

Podnikatel Petr Dědek jde do pardubického klubu s tím, že za většinový podíl zaplatí 12 milionů korun. V násedujících třech sezónách by ale měl vykazovat mírně ziskové hospodaření. S městem si ale vyjednal investici právě ze strany města do multifunkční arény a vedle toho také opci na prodloužení na dalších deset let.

Město by mělo klub odkoupit od Dědka po patnácti letech zpět do svých rukou. Do té doby se bude na klubu podílet 46 procenty

Zastupitelé Pardubic ale nebyli názorově za jedno co se týče podmínek kontraktu. Například Karel Haas z ODS má návrh za zcela nevyvážený. Připomněl, že by měl podnikatel Petr Dědek do klubu za rok vložit pouze 15 milionů korun, zatímco město se všemi úlevami cca. 35 milionů korun. Nepozdával se mu ani ten fakt, že po ukončení patnáctileté smlouvy by město mělo klub odkoupit zase zpět pod svou kuratelu. A také to, že není možný prodej extraligové licence jinam, neboť tomuto kroku brání pokuta ve výši jednoho milionu korun.

Smlouva je i podle právníka magistrátu Aleše Uchytila tvrdá, nicméně podle něj městu moc nezbývalo, protože město nadále počítá s multifunkční arénou. Smlouva pak ještě zaručuje exkluzivitu podnikateli Petru Dědkovi na provozování cateringu na všech akcích.

Ještě stále je město v současnosti majoritním akcionářem s 96,2 procenta cenných papírů, přičemž tuto většinu získalo před třemi lety, kdy koupilo balík akcií od podnikatele Romana Šmidberského za účelem pomoci klubu. Po vstupu Petra Dědka do hokejových Pardubic by se nově mělo město podílet 46 procenty, vedle něj jsou v klubu ještě menšinoví akcionáři: Dušan Salfický, Petr Čáslava a zapsaný spolek HC Pardubice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trápící se Pardubice má nově pozvednout Král. Ve spolupráci se Sýkorou a…

21.11.2020 18:33 Hokejové Pardubice měly před touto sezónou 2020/21 velké ambice, zvláště poté, co do východočeského…

Vedle testování na koronavirus i testy na drogy a doping. Tím vším si…

21.11.2020 16:51 Hokejisté Pardubic neprocházejí v posledních dnech zrovna tím nejlepším obdobím. V extralize zatím…

Z Minsku do Moskvy? Šéf IIHF Fasel už má plán B v otázce pořadatelství…

19.11.2020 23:10 Nečekaný zvrat přichází v otázce pořadatelství hokejového mistrovství světa v příštím roce. To se…

Nejen fotbal, ale i hokej v Česku chce hrát. Král s Řezníčkem poslali…

31.10.2020 17:07 Několik dní poté, co poslali otevřený dopis českému premiérovi kapitáni fotbalové Sparty, Slavie a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama