Po Škodě Auto tlačí na IIHF kvůli MS v Bělorusku další sponzor. Tentokrát Liqui Moly

Nejen česká automobilka Škod Auto, která už několik let sponzoruje hokejové mistrovství světa. Nyní se k této společnosti přidává další sponzor, tentokrát německý výrobce motorových olejů Liqui Moly. I on teď tlačí na Mezinárodní hokejovou federaci IIHF tím, že hrozí, že nebude sponzorovat letošní hokejové mistrovství světa, pokud se bude konat v Bělorusku.

Medaile, o které se hraje na hokejovém MS
doporučujeme

"Současná situace v Bělorusku stejně jako vládní politika, postup proti demonstrantům a očividné porušování lidských práv v Bělorusku je v ostrém rozporu s přesvědčením a hodnotami Liqui Moly," uvedla v neděli ve svém prohlášení německá společnost.

Tímto svým krokem se tak přidala ke Škodě Auto, která už v sobotu dala najevo, že nebude sponzorovat letošní hokejový svátek, pokud bude právě v Bělorusku. Právě v jeho hlavním městě Minsku se má od 21. května do 6. června 2021, přičemž se má ještě MS konat i v lotyšské Rize. Tlak na to, aby se tato sportovní akce nekonala v této postsovětské zemi sílí poté, co loni v srpnu v prezidentských volbách, přičemž probíhaly jakkoliv, pošesté vyhrál Alecandr Lukašenko, kterému se přezdívá poslední evropský diktátor. Proti výsledku voleb se záhy začalo demonstrovat, přičemž demonstrace trvaly několik týdnů. A nebyla při nich nouze o zatýkání opozičních aktivistů, normálních demonstrantů a novinářů.

Proti pořádání jakýchkoliv mezinárodních sportovních akcích v Bělorusku se před ndávnem vyslovil i Mezinárodní olympijský výbor a poukazuje se i na případ šéfa běloruského hokejového svazu Dmitrije Baskova, jenž je podezřelý z útoku na jednoho z opozičních aktivistů, který následně zemřel.

Škoda Auto a Liqui Moly však nemusí být jedinými společnostmi, které bytakto tlačily na IIHF. Už i Nivea se nechala slyšet, že nesouhlasí se světovým šampionátem v Bělorusku.

Definitivní verdikt, jak by to s letošním MS mělo nakonec dopadnout, by se měla veřejnost dozvědět do konce ledna. Už v pondělí by ale měla zasednout IIHF a rozhodovat o novém pořadateli. Nejčastěji se uvažuje o Dánsku a Slovensku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Duel Třince s Litvínovem musel být náhle odložen. Kvůli tragické události…

02.03.2021 20:38 Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by se snad jeden z duelů 50. kola hokejové Tipsport extraligy…

Tohle extraliga ještě nezažila. Vítkovice potrestaly svého hráče za mobil…

27.02.2021 17:11 Pořád se najde na světě a především pak v Česku něco, co člověk do té doby nikdo neviděl. Třeba…

Rozhodnuto! Letošní hokejové MS se bude konat pouze v Lotyšsku

02.02.2021 20:01 V úterý Mezinárodní hokejová federace IIHF konečně rozlouskla nejožehavější otázkzu posledních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama