Odklad olympiády v Tokiu vyjde draho. Bude se radikálně škrtat, avizují pořadatelé

Ačkoli od odložení olympijských her v Tokiu na příští rok uplynuly už bezmála dva měsíce, japonští pořadatelé stále nemají spočítáno, kolik je odklad bude stát. Ředitel organizačního výboru Toširo Muto nicméně naznačil, že šetřit se bude takřka na všech frontách.

Tokio
doporučujeme

"Musíme si položit otázku, jaké záležitosti jsou při hrách základní a nepostradatelné," prohlásil Muto na videokonferenci ve shodě s prezidentem MOV Thomasem Bachem. Ten ve čtvrtek ujistil, že i při snaze nalézt co nejvíce možných úspor musí zůstat zajištěna kvalita soutěží i duch her.

Japonská média odhadla, že odklad her o rok vyjde na dvě až šest miliard dolarů (51 až 154 miliard korun). Většinu zaplatí japonská vláda, MOV podle čtvrtečního prohlášení přispěje 650 miliony dolarů.

Pořadatelé zvažují zkrácení tradiční štafety s olympijskou pochodní, která měla trvat 121 dnů a mělo se do ní zapojit více než 10.000 běžců. O jiných konkrétních škrtech Muto zatím nehovořil. "Tyto hry ale budou unikátní a docela určitě jiné než olympiády, které jsme dosud znali," řekl.

Olympijské hry byly poprvé v historii odloženy, což si vynutila pandemie nemoci covid-19. V Tokiu se uskuteční příští rok od 23. července do 8. srpna.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český atletický talent tragicky zemřel v pouhých 19 letech

26.09.2020 12:46 V sobotu ráno zasáhla českou atletiku smutná zpráva. Ta hovoří o nečekané smrti teprve…

Sdílím Rogličův žal, triumf měl na dosah, říká pro EZ poslanec ODS Janda o…

20.09.2020 08:30 ROZHOVOR - Zalila ho vlna zklamání, pohltil jej smutek i žal. Poslanec ODS Jakub Janda nevěřícně…

Tour de France v době koronaviru? Roušky, litry dezinfekce, časté…

28.08.2020 11:14 Aktualizováno ROZHOVOR – Nahání jim hrůzu a děsí je. Možná nákaza onemocněním covid-19 straší silniční…

Bývalý sprinter Usain Bolt má koronavirus, nakazil se na oslavě svých…

25.08.2020 11:49 Bývalý fenomenální jamajský atlet Usain Bolt se nakazil koronavirem. Už v pondělí se nejrychlejší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama