Whistler - Švýcar Simon Ammann se stal olympijským vítězem závodu skokanů na středním můstku, druhý skončil Adam Malysz z Polska, bronz patří Rakušanu Gregoru Schlierenzauerovi. Dobře si ve Whistleru vedli i čeští reprezentanti, nejlepší z nich byl Roman Koudelka, který obsadil dvanácté místo.
Švýcar Simon Ammann se stal olympijským vítězem závodu skokanů na středním můstku, druhý skončil Adam Malysz z Polska, bronz patří Rakušanu Gregoru Schlierenzauerovi. Dobře si ve Whistleru vedli i čeští reprezentanti, nejlepší z nich byl Roman Koudelka, který obsadil dvanácté místo.
Do prvního kola úvodního olympijského závodu výborně vstoupil Roman Koudelka. Na středním můstku ve Whistleru se dvacetiletý český reprezentant rozjel ke svému pokusu jako patnáctý v pořadí a předvedl první stometrový skok. Koudelka dlouho vedl a z prvního místa ho vytlačil až další Čech Jakub Janda, který sice doplachtil na metu o půl metrů kratší, nicméně za styl obdržel lepší známky a šel v tu chvíli na první místo.
České reprezentanty poté přeskočili Uhrmann, Kranjec i Malysz. Suverénně nejdelší let prvního kola však předvedl dvojnásobný olympijský vítěz ze Salt Lake City Simon Ammann. Švýcarský skokan přistál na značce 105 metrů a před druhým Uhrmannem vedl o 2,5 bodů. Třetí byl Polák Adam Malysz. Po prvním soutěžním kole byl diskvalifikován Fin Harri Olli kvůli kombinéze odporující pravidlům.
Čeští závodníci ovšem nedokázali ve druhém kole udržet svoje nadějné výchozí pozice. Roman Koudelka dolétl pouze na 100,5 metrů, ještě o metr méně skočil Jakub Janda. Naopak ve finálovém kole zaútočil Rakušan Gregor Schlierenzauer, jenž přistál na hranici 106,5 metrů a nakonec si tím zajistil bronz. Stříbro vybojoval letem dlouhým 105 metrů Polák Adam Malysz. Olympijským vítězem se po zásluze stal Simon Ammann. Švýcarský závodník ulétl v posledním pokusu zbytku startovnímu pole. Rodák z Grabsu dolétl na 108 metrů a o držiteli zlaté medaile nebylo pochyb.
ZOH 2010SKOKY NA LYŽÍCH
Střední můstek HS 106 - konečné výsledky: 1. Ammann (Švýc.) 276,5 (105 m + 108 m), 2. Malysz (Pol.) 269,5 (103,5 + 105), 3. Schlierenzauer (Rak.) 268,0 (103,5 + 106,5), 4. Ahonen (Fin.) 263,0 (102 + 104), 5. Uhrmann (Něm.) 262,5 (103,5 + 102), 6. Kranjec (Slovin.) 259,5 (102 + 102,5), 7. Prevc (Slovin.) 259,0 (100 +104,5), 8. Morgenstern (Rak.) 258,5 (102 + 101,5)....12. KOUDELKA (ČR) 252,0 (101,5 + 100,5), 14. JANDA (ČR) 250,5 (101 + 99,5), 21. HÁJEK (ČR) 239,5 (98,5 + 98), 38. HLAVA (ČR) 108,0 (94).
Související
Jak nám sportovci zase jednou dali důvod tomu, proč má olympiáda i v dnešním světě smysl
Olympijské hry v Miláně a Cortině jsou minulostí. V římském amfiteátru ve Veroně je ukončila předsedkyně MOV
Aktuálně se děje
před 6 minutami
Ruský útok na ukrajinský Charkov má 10 obětí. Zemřelo i dítě
před 53 minutami
Krásný příběh z Brna. Školačky vrátily peněženku, chválí je strážníci
před 1 hodinou
Takový vůz nechcete vidět havarovat. U Kunžaku bourala legendární Tatra
před 2 hodinami
Rusko možná poskytuje informace Íránu. Víme, kdo s kým mluví, reagoval Hegseth
před 3 hodinami
Policie obvinila muže z vraždy družky v Karlových Varech
před 3 hodinami
Írán se chová špatně a bude opět tvrdě zasažen, vzkazuje Trump
před 4 hodinami
Macinka hodlá konzultovat situaci v Íránu s tamním velvyslancem
před 5 hodinami
Írán mění strategii. Pozastavil útoky na sousedy a omluvil se
před 6 hodinami
Nad Česko se dostává saharský prach. Meteorologové vysvětlili, co způsobí
před 7 hodinami
Írán poprvé reagoval na Trumpovu výzvu, aby bezpodmínečně kapituloval
před 8 hodinami
Armádní letoun pro Vystrčila nebyl vyčleněn pro repatriační lety, uvedla armáda
před 8 hodinami
Trump naznačil, co bude po Íránu. Slibuje pád dalšího režimu
před 10 hodinami
Víkendové počasí se může den ode dne lišit. Alespoň na pohled
včera
Vražda v Karlových Varech. Obětí je žena, policisty přivolala její matka
včera
Vystrčil pod palbou. Do Itálie letěl armádním speciálem, kritizoval ho i Babiš
včera
Sparta s Olomoucí narazí v Konferenční lize na nejtěžší možné soupeře
včera
Za vraždu dítěte na Lounsku hrozí výjimečný trest. Policie vznesla obvinění
včera
Rakušan znovu neuspěl ve volbě místopředsedy Poslanecké sněmovny
včera
Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál
včera
Trump prozradil, co USA dělají potichu a bez problémů. Jde o Blízký východ
Spojené státy se jako jeden z hlavních aktérů nynějšího konfliktu na Blízkém východě také snaží postarat o své občany, kteří po sobotním zahájení operací zůstali v ohrožené oblasti. V pátečním příspěvku na sociální síti Truth Social to potvrdil americký prezident Donald Trump.
Zdroj: Lucie Podzimková