Potíže před druhým českým letem do Pekingu. Covid mají trenéři skokanů a Pančochové

Zatímco první várka českých sportovců, kterých je dohromady pro letošní Zimní olympijské hry v Pekingu celkem rekordních 113, odcestovala do dějiště Her bez větších potíží, to ruhá várka olympioniků na svůj odlet teprve čeká. Podle plánů mají do Pekingu odletět 2. února, vypadá to ale však, že s nimi neodletí dva trenéři. Jednak Přemysl Vida, kouč snowboardistky Šárky Pančochové, a také slovinský trenér českých skokanů Vasja Bajc. Oba mají pozitivní test na koronavirus a oba tak odcestují později.

Ilustrační foto

Právě s bývalou vicemistryní světa ve slopestylu v úterý do Pekingu odcestují ještě další trenér Martin Černík a servisman Jakub Schimmer. Přemysl Vida tak kvůli pozdějšímu příletu jistě nestihne první start své svěřenkyně pod pěti kruhy, jenž se uskuteční 5. února, kdy je na programu kvalifikace. Další den je pak finále.

Česká reprezentantka ve snowboardingu Šárka Pančochová drží pro letošní Zimní olympijské hry jeden historický primát. Stala se historicky první freestylistkou, které se podařilo kvalikovat se na olympiádu ve všech třech dsciplínách, tedy nejen ve slopestylu, ale i v Big Airu a na U-rampě. Jen pro připomenutí, na olympijských hrách v Soči v roce 2014 skončila v olympijském závodě ve slopestylu na pátém místě.

Naposledy před dvěma týdny ve švýcarském Laaxu v rámci Světového poháru byl fyzicky na blízku Šárce Pančochové v roli trenéra Přemysl Vida. "Od návratu striktně dodržoval veškerá bezpečnostní opatření spojená s účastí na zimních olympijských hrách, přesto byl ale ve středu 26. ledna pozitivně testován na covid-19. Původně plánovaný nedělní odlet tak nestihne," uvedl k tomu Český lyžařský svaz.

Co se týče Bajce, tak ten se aktuálně nachází v izolaci ve svém domovském Slovinsku. Na olympiádu se skokany ještě odcestují trenér Jan Matura s asistentem Lukášem Hlavou, takže ti ho na úvod Her zastoupí. Již o prvním olympijském víkendu se představí v Pekingu skokané na lyžích a to konkrétně v sobotu 5. února. Tehdy se skáče kvalifikace, den na to se na středním můstku uskuteční hlavní závod.

Jak známo, českým skokanům se v této olympijské sezóně dosud vůbec nedařilo. Až minulý týden se některému z Čechů podařilo připsat si první body v rámci letošního Světového poháru, když se podařilo Romanu Koudelkovi v Titisee-Neustadtu proskákat až do druhého kola a skončil nakonec sedmadvacátý.

V části země hrozí odpoledne silné bouřky, mohou se rozvodnit toky

04.07.2022 12:03 Jižní Čechy a Vysočinu mohou dnes odpoledne a večer zasáhnout silné bouřky s přívalovými srážkami…

Požár v Kralupech nad Vltavou: Hoří plastový odpad, platí nejvyšší stupeň…

05.07.2022 20:42 Na okraji Kralup nad Vltavou na Mělnicku hoří v areálu kovošrotu plastový odpad. Je vyhlášen…

Předpověď počasí na příští týden: Tropické počasí vystřídá ochlazení

03.07.2022 06:30 Příští týden začne tropickými teplotami, postupně se ale ochladí. O víkendu pak denní maxima…

Předpověď počasí pro sváteční dny: Tropy podle meteorologů nehrozí

05.07.2022 06:30 Po jednom pracovním dni následují opět dva dny volna a také počasí bude podobné jako o uplynulém…

Ukrajinští vojáci popisují život během bojů proti ruským okupantům jako…

04.07.2022 12:52 Sežehnuté lesy a vypálená města. Kolegové s uťatými končetinami. Bombardování tak neúprosné, že…

Související:

Právě se děje

reklama