Daniel Kolář (fotbalista)

Pavel Vrba, trenér české fotbalové reprezentace

Kouč Vrba už na soupisku nikoho dalšího nedopíše. Kolářovo rameno vydrželo

Praha - Důležité zářijové duely v rámci kvalifikace na fotbalový evropský šampionát, jenž se koná příští rok ve Francii, se blíží. Nejprve se ve čtvrtek česká reprezentace doma představí proti Kazachstánu, v neděli pak budou hrát svěřenci kouče Pavla Vrby v Lotyšsku. Cílem Pavla Vrby a jeho týmu je samozřejmě zisk šesti bodů z těchto zápasů a to hlavně proto, aby měla před říjnovými těžkými duely proti Turkům a Nizozemcům už klidnou hlavu a nemusela tak právě s těmito silnými soupeři bojovat o postup z kvalifikační skupiny. Pavla Vrbu však před nadcházejícími duely trápí fakt, že mu chybí hned čtyři důležití záložníci ze zdravotních důvodů a nyní k nim mohl přibýt pátý a to Daniel Kolář. Ten měl totiž problémy s ramenem, ovšem během nedělního tréninku rameno vydrželo a tak tedy může být Pavel Vrba v klidu. Nemusí tak místo Koláře na soupisku dopsat například Libora Doška či Romana Bednáře, o kterých se poslední dobu hodně spekulovalo, že se mohli do reprezentačního "áčka" podívat.
FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň si připsala další triumf

Plzeň – Viktorce se v uplynulém kalendářním roce dařilo vskutku znamenitě. Nejen, že si zajistila účast v jarních pohárech, ale ještě se stala 13. nejúspěšnějším fotbalovým týmem daného roku.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

před 2 hodinami

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Izrael odpoví na víkendový raketový útok Íránu, zatím ale zvažuje jak

Izrael odpoví na víkendový raketový útok Íránu, prohlásil v pondělí velitel izraelské armády Herci Halevi. Uvedla to agentura AP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy