David Gránský

Protagonisté pohromadě ve stísněné světnici: zleva Marek Kališ, Oldřich Navrátil, Jakub Prachař, režisér Zdeněk Troška, David Gránský, Dominick Benedikt a Richard Jaroslav Müller

OBRAZEM: Čertoviny Zdeňka Trošky prožily čertovský natáčecí den

Jako by si peklo chtělo vzít svůj díl, v poslední květnové pondělí letošního roku panovalo obrovské horko. V malebném prostředí skanzenu Přerova nad Labem ve značně stísněné světničce chalupy ze Střihova vznikala jedna ze zásadních scén nové pohádky režiséra Zdeňka Trošky nesoucí název Čertoviny. Před kamerou se střídali Jakub Prachař, Dominick Benedikt, David Gránský, Oldřich Navrátil a Richard Jaroslav Müller, k nimž se později přidala i Sara Sandeva. V pohádce půjde o čertovský trest a sázku, peníze, lásku i podvody. Vždyť jeden z důležitých dokumentů, svatební smlouva, musel být pro filmové potřeby vyhotoven až šestkrát. Pokud vás bude zajímat, ruku Haničky, dcery sedláka Matěje Rybky z Vlkovic, získá statkář Kopyto nebo urozený Jindřich Karel Sebastian, hrabě ze Schuttersteinu a zhatí tak cit mezi ní a čeledínem Janem, musí si počkat do 5. ledna 2018. Další informace o připravovaném filmu najdete na našem serveru.

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 47 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

Může Ukrajina vyhrát nad Ruskem? Celoevropský průzkum odhalil znepokojivý názor veřejnosti

Podpora Ukrajiny mezi občany členských států EU zůstává rozsáhlá, ale téměř dva roky po invazi se už pouze málokdo domnívá, že Kyjev dokáže porazit Rusko. Ve vítězství věří zhruba pouze deset procent lidí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy