Jiří Šlégr

Pavel Matocha

Do čela Rady ČT byl zvolen novinář Pavel Matocha, místopředsedou je Šlégr

Novým předsedou Rady České televize byl dnes zvolen dosavadní místopředseda, novinář Pavel Matocha. Neměl protikandidáta. Nahradí Reného Kühna, který v listopadu rezignoval po odvolání dozorčí komise rady, protože necítil dostatečnou podporu radních. Místopředsedy rady České televize byli dnes zvoleni bývalý hokejista a poslanec Jiří Šlégr a bývalý generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka.
Poslanecká sněmovna

Sněmovna zatím do Rady ČT zvolila Bradáče, Kysilku a Šlégra

Sněmovna zvolila dnes do Rady České televize někdejšího šéfa televizního zpravodajství Romana Bradáče, ekonoma Pavla Kysilku a bývalého hokejistu a poslance Jiřího Šlégra. Zbývající tři místa v 15členné televizní radě zatím neobsadila, druhé kolo tajné volby se uskuteční zřejmě na příští dubnové sněmovní schůzi, nynější předčasně skončila. Výsledky oznámil předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO).
Česká televize

Kdo usedne v Radě ČT? Výbor vybral kandidáty, někteří jsou kontroverzní

Do Rady České televize se mohou dostat například ekonomové Pavel Kysilka, Vladimír Pikora a Hana Lipovská, bývalý hokejista Jiří Šlégr a někdejší šéf zpravodajství ČT Roman Bradáč. Do sněmovní volby šesti nových členů Rady ČT je dnes vybral volební výbor, který má v dolní komoře na starosti média. Výsledky oznámil předseda výboru Stanislav Berkovec (ANO).
HC Litvínov, autor: neš

Krize Litvínova vyústila v konec Šlégra. Nahradí ho dočasně hned trojice koučů

Hokejový Litvínov se stává dalším extraligovým klubem, ve kterém se mění trenér. Bývalý hokejový reprezentant Jiří Šlégr skončil na lavičce severočeského klubu po sériii pěti prohraných zápasech. Litvínov je v krizi dlouhodobě a už před měsícem nabídl Šlégr svou rezignaci, tehdy ho ale ještě vedení klubu podrželo. Tentokrát ale Šlégr skutečně končí a v následujících utkáních tak podkrušnohorský celek povedou dočasně hned tři trenéři a to Radim Skuhrovec, Jindřich Kotrla a Josef Beránek.
Ilustrační foto

Dernerová i Šlégr se zúčastní opakovaných voleb na Mostecku

Most - Alena Dernerová se zúčastní opakovaných senátních voleb na Mostecku. Senátorka to řekla ČTK. O opakování voleb dnes rozhodl Nejvyšší správní soud (NSS). Říjnové volby, ve kterých Dernerová zvítězila a obhájila mandát, označil za neplatné.
Jiří Paroubek /NS-LEV21/, předseda strany

Velký návrat expremiéra? Paroubek představil svoji vládu

Praha - Strana expremiéra Jiřího Paroubka NS-LEV 21 dnes představila svou stínovou vládu. Stínovým premiérem se podle očekávání stal Paroubek, ministrem financí ekonom Filip Drapák. Hokejista a poslanec Jiří Šlégr bude stínovým ministrem pro sport. Místopředseda strany a podnikatel Petr Benda, který dříve působil v ČSSD a bývá považován za sponzora Paroubkovy strany, bude odborným mluvčím pro dopravu a hospodářsky zaostávající regiony.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy