Státní opera

Státní opera ND

Rekonstrukce Státní opery může začít

Praha – Ředitel Národního divadla Jan Burian včera společně s předsedou představenstva společnosti HOCHTIEFF CZ Tomášem Bílkem a ministrem kultury Danielem Hermanem symbolicky zahájili rekonstrukci státní opery, která obsáhne historické provozní části objektu a je aktuálně nejvýznamnější státní zakázkou v hodnotě 858 milionů korun.
Národní divadlo v Praze

Sloučení Národního divadla a Státní opery? Moc se neušetřilo, zjistil NKÚ

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak Národní divadlo (ND) hospodařilo se svým majetkem a penězi v letech 2013 až 2015. Kontroloři se zaměřili i na to, zda sloučení Státní opery Praha a Národního divadla přineslo úspory, které Ministerstvo kultury od spojení těchto dvou institucí očekávalo.
Richarda Haana čeká jubilejní pětisté vystoupení v opeře Nabucco

Legendární Richard Haan chystá výroční vystoupení v opeře Nabucco

Praha - Operní pěvec a držitel ceny Thálie za rok 2010 Richard Haan ztvární ve středu 12. února již po pětisté postavu Nabucca ve Státní opeře Praha. Repertoár pěvce, který si získal uznání nejen na půdě evropských, ale také amerických a asijských operních divadel, zahrnuje více než sto dvacet barytonových rolí. Úspěchu dosáhl i v oblasti dálkového a zimního plavání, kdy jako devátý Čech v historii překonal kanál La Manche a Gibraltarský průliv.
Stalo se neštěstí ve Státní opeře

Stalo se neštěstí ve Státní opeře

Praha - Technik ve Státní opeře spadl ve čtvrtek večer při přestavbě kulis z jeviště do propadla. Po pádu ze třímetrové výšky převezli záchranáři muže do nemocnice s podezřením na poranění páteře a s otřesem mozku.
Ilustrační fotografie

Odborář: Cílem Černého bylo co nejvíce poškodit a ochromit Státní operu

Praha - Odbory Státní opery Praha (SOP), která byla sloučená s Národním divadlem (ND), považují odvolání ředitele divadla Ondřeje Černého za logický důsledek jeho aktivit. Černý nemohl fúzi těchto dvou institucí věřit a pouze si chtěl zachránit místo, prohlásil za odbory v úterý předseda Petr Pergel.
Ilustrační fotografie

Policie prověří hospodaření Státní opery Praha

Praha - Státní opery Praha čelí trestnímu oznámení od bývalého náměstka ministerstva kultury Radka Zdráhala. Zdráhal, který podal trestní oznámení na neznámého pachatele, chce touto cestou nechat prověřit hospodaření v této organizaci, píše v pondělí server Česká pozice.
Státní opera

Zaměstnanci Státní opery plánují protesty

Praha - Odvolání dočasného ředitele Státní opery Praha (SOP) Radima Dolanského nezůstane bez reakce zaměstnanců této instituce. Rádiu Impuls to ve čtvrtek řekl jeden z nich, Petr Pergl.
Jiří Besser (Ministr kultury)

Besser odvolal šéfa Státní opery Praha

Praha - Ministr kultury Jiří Besser (za TOP 09) odvolal ve čtvrtek dočasného ředitele Státní opery Praha (SOP) Radima Dolanského. Důvodem ministrova rozhodnutí bylo, že Dolanský nezajistil chod této instituce, agentuře Mediafax to potvrdil tiskový mluvčí Stanislav Brunclík.

Aktuálně se děje

před 42 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Policie Chorvatsko

V Chorvatsku zadrželi Čecha kvůli smrtící explozi, kterou nepřežilo dítě

Ještě větší tragédie se stává z případu úmrtí dítěte po výbuchu v Chorvatsku, jak vycházejí najevo nové skutečnosti. Policie vyšetřuje šestačtyřicetiletého českého občana, který je podezřelý z toho, že dítě nechal vzít si do auta výbušné zařízení nalezené na označeném vojenském cvičišti. Dítě ho pak zřejmě omylem odjistilo.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

Místo tvrdé konkurence kooperace. EU zkouší na Čínu její vlastní model ekonomického nátlaku

Evropské a čínské automobilky namísto konkurence přistupují ke spolupráci. Uvalení vysokých cel ze strany Evropské unie na dovoz z Číny tak patrně slouží jako prostředek k donucení jedné z největších ekonomik světa, aby tamní výrobci automobilů přišli přímo do Evropy. Některé významné evropské automobilky už oznámily brzké sloučení s čínskými konkurenty. 

včera

včera

včera

Donald Sutherland

Zemřel legendární herec Donald Sutherland

Z USA dnes přišla smutná zpráva. Ve věku 88 let zemřel slavný herec Donald Sutherland, který zazářil například ve filmovém zpracování MASH. O úmrtí otce neméně známého Kiefera Sutherlanda informovala agentura CAA. 

včera

včera

Vilnius, Litva

Litva se nebojí nepopulárních kroků. Kvůli obraně zvyšuje daně

Litva se rozhodla pro jindy nepopulární krok, aby mohla více peněz investovat do bezpečnosti. Tamní parlament ve čtvrtek schválil zvýšení daní, jehož cílem je zvýšení výdajů na obranu na tři procenta hrubého domácího produktu již pro příští rok. Informovaly o tom agentury AFP a DPA.

včera

Euro 2024: Slovinci se opět nedočkali první výhry na Euru v historii. Srbové vyrovnali v závěru

Ani tentokrát se slovinští fotbalisté nedočkali historicky prvního vítězství na mistrovství Evropy. Byli však k němu hodně blízko, když vedli od 69. minuty 1:0 zásluhou Karničnika. Hubené vedení však do závěrečného hvizdu neudrželi, jelikož v posledních vteřinách nastaveného času šokoval Slovince Jovič přesnou trefou hlavou po rohovém kopu. Díky tomu se tak Srbové udrželi ve hře o postup.

Zdroj: David Holub

Další zprávy