New York - Matka pětiletého chlapce z New Yorku, která způsobila svému synovi otravu solí, byla dnes odsouzena za vraždu. Podle žalobců se žena pokoušela získat pozornost sociálních sítí prostřednictvím "záhadné nemoci", kterou její syn trpěl kvůli velkému množství soli v organismu. Matce nyní hrozí až doživotní vězení s možností podmínečného propuštění po 25 letech.
Sedmadvacetiletá Lacey Spearsová podle verdiktu soudu dlouhodobě dávkovala svému malému synovi nadměrné množství soli, což vedlo k tomu, že měl dlouhodobé a zhoršující se zdravotní potíže. "Po dobu pěti let jeho života byl Garnett Spears nucen trpět kvůli opětovným hospitalizacím, nadbytečným chirurgickým zákrokům a nakonec kvůli otravě solí, to vše rukou jedné osoby, která jej měla nejvíc chránit: jeho matky," řekla na adresu odsouzené ženy žalobkyně Janet DiFioreová.Motiv Spearsové byl velmi neobvyklý. Podle DiFioreové se snažila zajistit si pozornost lidí na internetu zveřeňováním dojemného příběhu "nevysvětlitelné" nemoci svého syna. Podrobně prý popisovala na Facebooku a svém blogu jeho poslední dny a podle prokuratury budila dojem, že velmi potěšeně reaguje na každý komentář vyjadřující sympatie. "Používala 'nemoc' dítěte, aby se učinila zajímavější, zatímco její činnost přímo vedla ke smrti zmučeného syna," uvedla DiFioreová.Obhajoba ženy jejím argumentům oponovala s tím, že smrt lze přičíst na účet lékařů v nemocnici, kde chlapec ležel ve svých posledních dnech letos v lednu. Podle obhájce rovněž není dostatečně prokázáno, že nadměrně vysoké hodnoty sodíku v krvi dítěte byly způsobeny tím, že mu matka vpravovala do těla příliš soli.Soud se však přiklonil k verzi prezentované žalobci a o výši trestu rozhodne v dubnu.
Související
Pokus o vraždu v plzeňské věznici. Případ řeší kriminálka
Velikonoční tragédie před 80 lety. Vraždu spáchaly děti
Vražda , USA (Spojené státy americké) , zajímavosti
Aktuálně se děje
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Ukrajina potřebuje naši pomoc, řekl Rutte v Praze. Uděláme vše pro splnění závazků, slíbil Babiš
včera
Česko světovým lídrům v pátek představí plán na zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu
včera
Macinka si v reakci na výhrůžky předvolal ruského velvyslance
včera
OBRAZEM: Do Prahy přijel šéf NATO Rutte. Jedná s Babišem o českých závazcích
včera
Politico: Plánem české vlády na zrušení koncesionářských poplatků se bude zabývat Evropská komise
včera
Evropa má zásoby leteckého paliva už jen na šest týdnů. Pak začne uzemňovat letadla
včera
EU musí kvůli zhoršující se globální situaci radikálně zrychlit investice do obrany, shodují se lídři
včera
Svět pustoší hrstka tyranů, války stojí miliardy a lidé trpí. Papež Lev zareagoval na Trumpa nezvykle ostře
včera
Írán si podřezal větev. Neví, kam v Hormuzském průlivu umístil miny, a nemá je jak odstranit
včera
Rusko zveřejnilo „oficiální seznam cílů ruských raket v Evropě.“ Je mezi nimi i Česko
včera
Opozice kvůli chování vlády svolává mimořádnou schůzi Sněmovny. Chystá se na masivní obstrukce
včera
Vláda vyšachovala prezidenta. Pavel na summit NATO nepojede, rozhodla
včera
Írán chce potápět americké lodě hlídkující v Hormuzském průlivu
včera
Evropská unie představila systém pro ověřování věku na internetu
včera
Rusko v noci na dnešek podniklo rozsáhlý útok na Ukrajinu. Nejméně 12 mrtvých
včera
Trump v Íránu zásadně mění strategii. Místo útoků zahajuje ekonomickou válku
včera
Počasí čeká o víkendu zlom. Do Česka se přižene déšť
15. dubna 2026 21:20
Orbán se po volební porážce už v EU nechce ukazovat. Na summitu ho zastoupí Fico
15. dubna 2026 20:13
Jaký je skutečný stav? Írán navenek projevuje vzdor, uvnitř se ale hroutí
15. dubna 2026 19:51
Je to v rozporu se závěry schůzky s Klempířem, reaguje ČT na návrh mediální novely
Česká televize se poprvé vyjádřila k představenému návrhu na změnu financování tuzemských veřejnoprávních médií. Od příštího roku by měly prostředky dostávat ze státního rozpočtu. ČT dala najevo, že preferuje pokračování poplatků.
Zdroj: Jan Hrabě