New Orleans - Šestnáct zraněných si vyžádala v neděli večer střelba v parku v centru amerického New Orleans. Při natáčení videoklipu začali za zatím neobjasněných okolností střílet minimálně dva útočníci. Jako zázrakem nikdo nezemřel. Podle deníku The Washington Post si v neděli večer mezi sebou vyřizovaly účty dvě skupiny ozbrojených lidí ve chvíli, kdy bylo na místě asi 500 osob.
K přestřelce došlo v 18:15 místního času. V parku Bunny Friend Playground natáčela velká skupina lidí videoklip. Na místo již mířila policie, aby akci, která nebyla řádně nahlášena, rozpustila. Pak se ale ozvaly výstřely.
V péči lékařů skončilo 16 lidí. Deset z nich přepravily do nemocnice sanitky. Šest dalších zraněných dopravili do nemocnice přátelé a příbuzní zraněných svými vozy. Podle policie ale byli všichni zranění stabilizovaní a nikdo nebyl v bezprostředním ohrožení života.
"Když se nad tím zamyslíte, tak jsou policisté v docela těžké situaci ve chvíli, kdy se skupina chlápků rozhodne vytáhnout pistole a vyřizovat si účty a mají mezi sebou dalších 300 lidí," zhodnotil situaci starosta Mitch Landrieu na tiskové konferenci.
Proč po sobě začali střílet, není podle policie jasné. Mluvčí neworleanské policie Garry Flot nevyloučil, že šlo o boj mezi místními zločineckými skupinami. Policistům se prý kvůli složitosti situace nepodařilo střelce dopadnout na místě a nyní po nich pátrají. Landrieu vyzval svědky incidentu, aby se policii přihlásili, pokud mohou v pátrání pomoci.
Související
Tragédie při protestech v USA. Smrt náhodného kolemjdoucího vyšetřuje policie
Největší pátrání v dějinách státu je u konce. Policie dopadla střelce z Minnesoty
Střelba v USA , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 2 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 3 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
včera
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
včera
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
včera
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
Konec roku přinese do Česka pravé zimní počasí s častými sněhovými srážkami. Podle ČHMÚ.cz se mohou noční teploty propadnout až na -13 stupňů, během dne se pak teploty udrží kolem nuly.
Zdroj: Libor Novák