Washington - Realitní magnát Donald Trump se domnívá, že se vedení Republikánské strany vůči němu nechová čestně. Odvolal proto svůj dřívější závazek, že podpoří jakéhokoli republikánského kandidáta, který získá nominaci na post prezidenta USA.
Trump se loni v září zavázal, že i kdyby z nominačního souboje nevyšel vítězně, stranického kandidáta republikánů uzná. "Ne, to už neplatí," řekl v úterý americké televizi.
Ted Cruz reagoval na obdobnou otázku vyhýbavě. Řekl, že pokud by měl Trump nominaci získat, stane se prezidentkou demokratka Hillary Clintonová.
Zřetelně podporu Trumpovi odepřel John Kasich: "Pokud nominaci získá někdo, o kom jsem přesvědčen, že zemi škodí a rozděluje ji, pak se za něj nemohu postavit," prohlásil.
Těžiště nominačního souboje se nyní přesouvá do Wisconsinu, kde se příští týden v úterý uskuteční republikánské i demokratické primárky. Republikáni budou ještě předtím tento pátek hlasovat na nominačním shromáždění v Severní Dakotě. Pokud by zvítězil Cruz, sníží se pravděpodobnost, že Trump do červencového závěrečného shromáždění v Clevelandu získá nadpoloviční většinu delegátů nutnou k nominaci.
Související
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
Donald Trump , Prezident USA , Ted Cruz (kandidát na prezidenta USA)
Aktuálně se děje
včera
Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
včera
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
včera
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
včera
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
včera
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
včera
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
včera
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
včera
Žádné podávání rukou ani pohřby, mrtvé odváželi v pytlích. Přeživší vzpomínají na dosud nejhorší epidemii eboly
včera
V Číně došlo k nejhoršímu důlnímu neštěstí za patnáct let. Po výbuchu více než 90 mrtvých
včera
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
včera
Pavel v rozhovoru pro zahraniční tisk vyzval NATO, aby Rusku ukázalo zuby a začalo konečně reagovat
včera
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
včera
Vztah Pavla s Babišem už se rozebírá i ve světě. Prezident je připraven podniknout právní kroky, píše Politico
včera
Proč se ebolu nedaří zastavit? Na vině je hned několik faktorů
včera
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
včera
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
22. května 2026 22:01
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
22. května 2026 21:07
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
22. května 2026 20:18
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
22. května 2026 19:32
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
Nová kapitola novinářské kariéry Václava Moravce po jeho odchodu z České televize oficiálně začíná. Moderátor se například rozhodl, že s nynějším projektem bude přímo konkurovat nedělní politické debatě veřejnoprávní televize.
Zdroj: Jan Hrabě