New York - V úterý vyjde kniha memoárů moderátorky televize Fox News Megyn Kellyové. Mimo jiné v ní píše, že Donald Trump před volbami nabízel novinářům dary, aby příznivě informovali o jeho kampani. Po svém vítězství v prezidentských volbách republikán hodlá zmírnit ostrý tón svých výroků.
"Nebyla jsem jedinou novinářkou, které Trump nabízel dary, očividně proto, aby si zajistil pozitivní informace," napsala Kellyová. Newyorský magnát jí údajně nabízel bezplatný pobyt v jednom ze svých hotelů, jiným sliboval chválu a uznání. "Je to mazané, protože média jsou plná lidí, jejichž ego potřebuje pohladit," napsala.
Kellyová v srpnu moderovala první veřejnou debatu Trumpa s Hillary Clintonovou, kterou otevřel dotaz ohledně vulgárních poznámek republikánského kandidáta na adresu žen. Den před debatou údajně telefonoval Trump vedení televize Fox News s dotazem, zda skutečně bude první otázka ostře namířena proti němu. "Jak to věděl? Bylo to divné," uvedla Kellyová.
V jiné části knihy píše novinářka o tom, že "jistí televizní moderátoři" se předem s Trumpem dohadovali na tom, že je občas bude kritizovat, aby jejich stanovisko vypadalo objektivně.
"Je fakt, že jsem měl velkou sílu díky komunitě na facebooku, twitteru a instagramu. Pomohlo mi to zvítězit ve státech, kde (demokraté) investovali do kampaně mnohem víc peněz než já," řekl zvolený prezident v rozhovoru, jehož výňatky dnes CBS publikovala na svém webu. Komunikací přes internet prý není nadšen, ale "dává člověku možnost vyjádřit se".
"Když o mně někdo šíří pomluvy nebo něco špatného, mám možnost protiútoku, odpovědi. Je to moderní forma komunikace, za kterou není třeba se stydět," řekl Trump v pořadu CBS "60 minut". Jako hlava státu se ale prý bude muset krotit. "Musím být mnohem zdrženlivější, pokud budu sociální sítě používat, mnohem zdrženlivější," podotkl prezident.
Související
Největší demonstrace v historii USA? Na protestech No Kings vystoupilo proti Trumpovi osm milionů lidí
V USA začínají mohutné protesty proti Trumpovi. Demonstruje se i v Evropě či za polárním kruhem
Donald Trump , novináři , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 51 minutami
Kudy unikají citlivé informace z EU? Kremlu donáší německá AfD, obávají se politici
před 2 hodinami
Jurečka v televizi tvrdě kritizoval vládu. Klempíře označil za infantilního a neschopného ministra, který jen točí videa
před 3 hodinami
USA chtěly zabránit Íránu v zisku jaderné zbraně. Udělaly ale pravý opak, shodují se experti
před 4 hodinami
Největší demonstrace v historii USA? Na protestech No Kings vystoupilo proti Trumpovi osm milionů lidí
před 6 hodinami
Pentagon se připravuje na pozemní operaci v Íránu. Mohla by trvat měsíce
před 7 hodinami
Ukrajinská armáda zintenzivnila operace zaměřené na ruskou energetickou infrastrukturu
před 8 hodinami
Írán nečekal, že dokáže držet globální ekonomiku jako rukojmí. Na svůj mírový seznam přidal další položku
před 10 hodinami
Předpověď počasí na příští týden: V noci se do Česka vrátí mrazy
včera
V USA začínají mohutné protesty proti Trumpovi. Demonstruje se i v Evropě či za polárním kruhem
včera
Velrybu zaseklou na mělčině v Německu záchranáři po týdnu vysvobodili. Druhý den uvízla znovu
včera
Ulice zejí prázdnotou. Kanaďané kvůli Trumpovi masivně bojkotují americké obchody a služby
včera
Každý student se bude učit střílet. Lotyšsko kvůli Rusku zavádí povinný vojenský výcvik pro střední školy
včera
Česko zůstane bez ochrany? Trump chce členům NATO neplnícím závazky sebrat právo na aktivaci článku 5
včera
Prezident USA zvažuje přejmenování Hormuzského průlivu na Trumpův průliv
včera
Kallasová se na schůzce G7 pohádala před ostatními ministry s Rubiem
včera
Rubio se rázně pustil do Zelenského. Obvinil ho ze lži
včera
Nová varianta covidu znepokojuje odborníky. „Cikáda“ už se dostala i do Česka
včera
Dnes v noci začne platit letní čas. Ručičky se posunou o hodinu dopředu
včera
Politico: Česko je na tom ze všech států nejhůře. Na obranu dává ještě míň než Maďarsko
včera
Klíč k Hormuzskému průlivu leží na sedmi ostrovech. Pokud je americká armáda obsadí, čeká ji peklo na zemi
V souvislosti se zprávami o vyslání tisíců amerických pozemních jednotek na Blízký východ sílí dohady o jejich možném nasazení. Spekuluje se především o ovládnutí íránského ostrova Chark v severní části Perského zálivu, který představuje zásadní energetický uzel. Tento terminál zajišťuje odbavení přibližně 90 % íránského vývozu ropy, což z něj činí strategický cíl pro ochromení ekonomiky Teheránu.
Zdroj: Libor Novák