Americkou Floridou otřásá skandál, který začal před dvěma lety. Padesátiletá pacientka měla podstoupit operaci kvůli bolesti zad, z nemocnice ale odešla bez ledviny. Lékaři, kvůli kterým je odkázána na život s poslední ledvinou, operují dál, a závažné pochybení nikdo neřeší.
Maureen Pachecová trpěla po autonehodě bolestmi zad. Lékaři v nemocnici ve Wellington Regional Medical Center ji proto doporučili, aby u nich podstoupila nenáročnou operaci, při které by jí ulevili od bolesti.
Žena s operací souhlasila a zanedlouho skončila pod rukama tří lékařů. Cévní chirurg Ramon Vazquez měl pacientku fázi otevřít v oblasti břicha, protože přímá operace zad by v jejím případě byla komplikovaná. Ortopedi John Britt a Jeffrey Kugler jí poté měli napravit bolestivou kost.
Zákrok dopadl na jednu stranu dobře. Ženu skutečně záda přestala bolet. Podle serveru Daily Mail jí ale lékaři během zákroku omylem vyoperoval ledvinu.
Pacientka se o všem dozvěděla už v nemocnici a lékaři se obhajovali tím, že si mysleli, že jde o tumor. Případ ale dál nikdo neřešil, lékaři nepřišli o licenci, nemocnice nezaplatila odškodné a to, že je postarší pacientka odkázána na rizikový život s jednou ledvinou, nikoho nezajímalo.
Žena se proto rozhodla nemocnici zažalovat. A po dvouletém boji nyní vyhrála. Každý z lékařů ženě musí zaplatit 250 tisíc dolarů (zhruba 5 milionů korun) odškodnění. Navzdory pochybení ale lékaři v nemocnici pracují dál.
Související
Okamura označuje své voliče za „naše občany“. Jde jen o malou a specifickou část českého národa
Co lidé čekají od Babišovy vlády? Nic se nezmění, myslí si polovina z nich. Další se bojí zdražování
Lidé , lékaři , operace , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
včera
Pozor na padělky. V Česku meziročně přibylo množství nepravých peněz
včera
Český lev odhalil první oceněnou osobnost. Dostane cenu za mimořádný přínos
včera
Nej(ne)bezpečnější fotbalové mistrovství světa. Sportovní svátek ohrožuje několik věcí
Aktualizováno včera
Macinka hodlá konzultovat situaci v Íránu s tamním velvyslancem
včera
Írán by ještě o víkendu mohl mít nového vůdce. Nahradí Chameneího
včera
Kanada požaduje, aby se bývalý princ Andrew nemohl stát králem
včera
Ruský útok na ukrajinský Charkov má 10 obětí. Zemřelo i dítě
včera
Krásný příběh z Brna. Školačky vrátily peněženku, chválí je strážníci
včera
Takový vůz nechcete vidět havarovat. U Kunžaku bourala legendární Tatra
včera
Rusko možná poskytuje informace Íránu. Víme, kdo s kým mluví, reagoval Hegseth
včera
Policie obvinila muže z vraždy družky v Karlových Varech
včera
Írán se chová špatně a bude opět tvrdě zasažen, vzkazuje Trump
včera
Írán mění strategii. Pozastavil útoky na sousedy a omluvil se
včera
Nad Česko se dostává saharský prach. Meteorologové vysvětlili, co způsobí
včera
Írán poprvé reagoval na Trumpovu výzvu, aby bezpodmínečně kapituloval
včera
Armádní letoun pro Vystrčila nebyl vyčleněn pro repatriační lety, uvedla armáda
včera
Trump naznačil, co bude po Íránu. Slibuje pád dalšího režimu
včera
Víkendové počasí se může den ode dne lišit. Alespoň na pohled
6. března 2026 21:58
Vražda v Karlových Varech. Obětí je žena, policisty přivolala její matka
6. března 2026 21:13
Vystrčil pod palbou. Do Itálie letěl armádním speciálem, kritizoval ho i Babiš
Cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na zahájení zimní paralympiády v Itálii se stala předmětem vášnivých politických debat. Do Vystrčila se pustil například premiér Andrej Babiš (ANO). Důvodem je fakt, že předseda jedné z komor parlamentu letěl armádním speciálem.
Zdroj: Jan Hrabě