Soud na Bermudách dnes podle místního tisku poslal na 30 let do vězení 49letého Čecha, který se na ostrovy pokusil propašovat 2,9 kilogramu heroinu. Droga by podle úřadů měla na černém trhu hodnotu zhruba deset milionů dolarů (227 milionů Kč).
Čech byl zadržen na mezinárodním letišti na Bermudách po příletu z Londýna v září 2017, napsal server royalgazette.com. Celníci v jeho zavazadlech našli schované tři balíčky s drogou. U soudu zaznělo, že to je dosud největší množství, jaké se někdo pokusil na ostrovy dovézt. Porota v pondělí Čecha shledala vinným.
Na policejním záznamu, který byl přehrán během procesu, obžalovaný podle médií uvedl, že nemá tušení, jak se heroin do jeho kufrů dostal.
Dodal, že se v britské metropoli setkal se dvěma muži, kteří mu nabídli, že podpoří jeho uměleckou kariéru, pokud převeze do Londýna z jihoafrického Johannesburgu balíčky se zlatem a diamanty. Čech souhlasil a po návratu mu byl nabídnut let na Bermudy jako "poděkování". Někdo, kdo o sobě prohlašoval, že je člen bermudské vlády, jej údajně poprosil, aby na ostrovy dovezl zlato a diamanty. Čech se domníval, že cennosti jsou schované v podšívce zavazadel, aby se předešlo jejich krádeži.
Bermudské ostrovy jsou zámořským územím Spojeného království a leží v Atlantiku u jihovýchodního pobřeží Spojených států.
Na rozsudek pak stále čeká Češka, která byla loni v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Soudní proces s českou občankou začal loni 1. března a v dubnu si žena vyslechla obvinění z pašování drog. Případ se od té doby vleče.
Související
Bermudy se ponořily do tmy. Hurikán Humberto strhal elektrické vedení, hrozí tornáda
Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň, žene se k Bermudám
Aktuálně se děje
před 7 minutami
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
před 1 hodinou
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
včera
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
včera
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
včera
V kauze RP Invest utopili peníze i známí lidé. K poškozeným patří i Klempíř
včera
Okamura do Otázek Václava Moravce přijde, potvrdila mluvčí SPD
včera
Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa
včera
Předčasné jaro. V Česku letos poprvé naměřili 20 stupňů
včera
Ministerstvo varovalo Čechy v Izraeli. Bezpečnostní situace se může zhoršit
včera
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
včera
Fico se pře s Ukrajinci ohledně ropovodu Družba. Navrhuje inspekční cestu
včera
Zelenskyj vidí okno příležitosti pro dosažení míru. Čas je do voleb v USA
včera
Střelba v Krnově. Policisté našli mrtvého a dvě zbraně
včera
Chcete se dostat z Izraele? Musíte dnes, vyzval americký velvysanec podřízené
včera
Česko eviduje zemětřesení na Příbramsku. Ke škodám nedošlo
včera
Nejasný pokrok v jednáních mezi USA a Íránem. Rozhovory mají pokračovat
včera
Do Česka míří saharský prach. Na zem se nedostane, může ale ovlivnit teploty
včera
Clintonová prý Epsteina nikdy nepotkala. Vyzvala k výslechu Trumpa
včera
Okamura se po devíti letech může objevit v Otázkách Václava Moravce
včera
Počasí bude i o víkendu nadále jarní
Poslední únorový víkend přinese do České republiky velmi proměnlivé počasí, které bude zpočátku připomínat spíše jaro. V sobotu se očekává převážně polojasná až jasná obloha. První ranní hodiny však mohou řidičům i chodcům zkomplikovat místní mlhy nebo nízká oblačnost, které mohou být vlivem nízkých teplot i mrznoucí.
Zdroj: Libor Novák