"Hollywoodský rozparovač" je vinen, zavraždil i přítelkyni známého herce

Porota dnes shledala třiačtyřicetiletého muže přezdívaného "hollywoodský rozparovač" vinným z krvavých vražd dvou žen, z nichž jedna měla známost s hercem Ashtonem Kutcherem, a pokusu o vraždu třetí ženy v rozpětí sedmi let. Oznámily to tiskové agentury.

Michael Gargiulo byl obviněn z vraždy dvaadvacetileté Ashley Ellerinové v jejím hollywoodském domově v roce 2001 právě v noci, kdy se měla sejít s s Kutcherem, který svědčil u soudu.

#HollywoodRipper: #Gargiulo found guilty of double murders. #AshtonKutcher testified, having arranged a date with one of the victims on night she was killed. LA prosecutors painted #Gargiulo as "stone-cold serial killer", preyed on women in planned attacks https://t.co/rKFse52hRx

— OriginalBADYOGAKITTYⓋ (@minamaya13) August 16, 2019

Gargiulo byl také obviněn, že v roce 2005 zavraždil dvaatřicetiletou Marii Brunovou a v roce 2008 se pokusil zavraždit Michelle Murphyovou. Ta se však bránila a přiměla útočníka k tomu, že sám omylem řízl. Právě stopy krve vedly ke Garguilově dopadení. U soudu Murphyová vystupovala v roli korunní svědkyně.

Garguilo během čtení verdiktu poroty netečně seděl na lavici obžalovaných.

Porota soudu v Los Angeles má ještě zvážit, zda Garguilo byl v okamžiku spáchání zločinů příčetný, než soud rozhodne o výši trestu.

Žalobce Dan Akemon vylíčil obžalovaného jako "sériového vraha, chladného jako kámen, který si z žen udělal terč" a své oběti "zběsile zabíjel nožem"; Asley Ellerinové zasadil 47 ran nožem v chodbě před koupelnou, Brunové, která bývala jeho sousedkou na předměstí El Monte, bodl ve spánku 17krát.

Obhajoba naopak tvrdila, že neexistuje žádný důkaz přítomnosti jejich klienta na místě dvou vražd. A že patrně mnohačetná porucha osobnosti mohla způsobit útok v roce 2008 proti Murphyové, která zranění přežila. Garguilo spáchání vražd popřel.

Kutcher, bývalá hvězda televizního pořadu "Dva a půl chlapa", u soudu v květnu vypověděl, že v roce 2001 dorazil k hollywoodskému bungalovu Ashley Ellerinové poté, co si s ní domluvil schůzku. Dům byl rozsvícený, ale zamčený. Tehdy třiadvacetiletý Kutcher se podíval oknem dovnitř a pomyslel si, že "se na koberec vylilo červené víno". Kutcher odešel a zavražděnou Ellerinovou našla její spolubydlící.

Prokurátoři se domnívají, že Garguilo už v roce 1993 zavraždil osmnáctiletou dívku v okolí Chicaga. Podle agentury Reuters se očekává, že Garguilo bude později vydán do státu Illinois, aby se zodpovídal také z tohoto zločinu.

Související

Michael Gargiulo

Michael Gargiulo alias hollywoodský rozparovač dostal trest smrti

Usvědčený vrah Michael Gargiulo, který je znám také pod přezdívkou hollywoodský rozparovač, byl ve Spojených státech odsouzen k trestu smrti za vraždu dvou žen v prvním desetiletí tohoto tisíciletí. Informovala o tom dnes stanice BBC. Příbuzní obětí, kteří v pátek v Los Angeles vyslechli rozsudek, reagovali pláčem.

Více souvisejících

Michael Gargiulo (hollywoodský rozparovač) Vražda Kalifornie USA (Spojené státy americké) Ashton Kutcher

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

včera

Putin tvrdí, že se nechystá rozmístit jaderné zbraně ve vesmíru

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl tvrzení o plánech Ruska na rozmístění jaderných zbraní ve vesmíru. Tuto informaci uvedl na nedávném jednání své bezpečnostní rady, kde současně diskutoval s nejbližšími spolupracovníky o neutralizaci hrozeb ve vesmíru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy