Při požáru horkovzdušného balónu zahynuli nejméně dva lidé

Richmond - Nejméně dva lidské životy si vyžádala nehoda horkovzdušného balónu v americkém státě Virginie. Plavidla zachvátili při pokusu o přistání plameny. Tragédii sledovaly ze země desítky osob. Informuje server BBC.

Zatím byla nalezena dvě těla. Jedná se o cestující, kteří se před plameny pokusili zachránit skokem z koše. Po pilotovi se nadále pátrá. Havarovaný balón byl jedním ze třinácti plavidel účastnících se přehlídky v Meadow Event Parku ve městě Richmond.

Podle očitých svědků zavadil balón při pokusu o přistání o kabel vysokého napětí. Utrpení posádky ze země sledovala zhruba stovka lidí. Organizátoři v reakci na neštěstí zbytek festivalu horkovzdušných balónů zrušili.

Lidé na zemi dokonce mohli slyšet zoufalé výkřiky umírajících pasažérů: "Křičeli, aby jim někdo pomohl. 'Pomozte, pomozte mi, Ježíši pomoc! Umřu tady. Můj bože, já tady umřu'," uvedl pro média Carrie Hager-Bradley, který s ostatními pouze bezmocně přihlížel.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) Balóny

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 4 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 13 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy