New York hlásí za den 5000 nakažených, celé USA už 60 tisíc

Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech překročil hranici 60.000. Vyplývá to z dat Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie nemoci COVID-19 celosvětově monitoruje. Nákaze tam podlehlo již 827 lidí, většina z nich ve státě New York, který je ohniskem epidemie v USA.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

Pohled na jih Manhattanu (foceno z Empire State Buildingu) New York, USA
doporučujeme

V něm úřady podle guvernéra Andrewa Cuoma zaznamenaly za úterý přes 5000 nově nakažených, pochází odtamtud také asi polovina všech infikovaných v zemi. Stát proto plánuje další zpřísnění ochranných omezení pohybu obyvatel.

Město New York začne kvůli nákaze uzavírat ulice pro dopravu a otevře je chodcům, aby se lidé mohli na ulicích více rozprostřít. Zakáže také veškeré sportovní aktivity v městských parcích. Cuomo řekl, že omezení pohybu obyvatel zřejmě proti šíření nákazy zabírají. V úterý se totiž oproti neděli významně snížilo tempo, jímž roste počet lidí vyžadujících hospitalizaci.

Cuomo však zároveň poznamenal, že jeho stát eviduje desetkrát větší počet nakažených než druhý nejvíce zasažený, kterým je sousední New Jersey. Členka vládního krizového štábu Deborah Birxová v úterý prohlásila, že všichni lidé přijíždějící ze státu New York jinam do země by měli podstoupit 14denní karanténu.

Ve Spojených státech v posledních dnech velice rychle stoupá počet nakažených, který se za poslední týden zvýšil mnohonásobně. Zčásti je to tím, že se místním činitelům po několika týdnech podařilo zvýšit kapacity pro testování. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně varovala, že by se USA mohly brzy stát po Číně a následně Itálii novým světovým epicentrem pandemie.

Někteří experti varují, že dalším ohniskem epidemie v zemi by mohlo být město New Orleans. Tam nyní roste počet nakažených nejrychlejším tempem ze všech oblastí na světě, a to až o 30 procent za 24 hodin. Stát Louisiana, kde se město nachází, má třetí největší počet nakažených na obyvatele v USA po státech New York a Washington, 70 procent z nich přitom eviduje právě New Orleans. Americký prezident Donald Trump Louisianu v úterý přidal na seznam nejvíce zasažených států s nárokem na federální finanční pomoc. Stát nyní eviduje asi 1800 nakažených a 65 obětí COVID-19.

Loading...
Vstupte do diskuze (43)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpovo počínání je fiasko. Česká lékařka v USA promluvila o tažení proti…

07.04.2020 09:24 Těžkopádná reakce úřadů, roztříštěnost kapacit pro testování, celková struktura země nebo absence…

Trump vedl "velice pěkný" rozhovor s Bidenem, probrali koronavirovou krizi

07.04.2020 06:50 Americký prezident Donald Trump si dnes telefonoval se svým pravděpodobným vyzyvatelem v…

Obávanou americkou zbraň nezískal ani Izrael. Politolog prozradil důvod

07.04.2020 00:01 NÁZOR – Izraeli se dostává velké vojenské pomoci od Spojených států, ať ve formě financí, či zbraní…

Chile nařídilo povinné roušky ve veřejné dopravě

06.04.2020 21:54 Chilská vláda nařídila povinné nošení roušek v celé zemi ve veřejné dopravě, opatření začne platit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy