New York, New Jersey a Connecticut nařizují karanténu

Americké státy New York, Connecticut a New Jersey nově nařizují dvoutýdenní karanténu lidem, kteří přijedou z těch oblastí Spojených států, které se potýkají s vysokou mírou nákazy koronavirem.

Pohled na jih Manhattanu (foceno z Empire State Buildingu) New York, USA
doporučujeme

Dnes to podle agentury Reuters oznámil newyorský guvernér Andrew Cuomo. New York a New Jersey ještě před několika týdny byly ohniskem epidemie v USA a ostatní americké státy se příjezdům návštěvníků z těchto regionů bránily, nyní je ale situace opačná.

Cuomovo oznámení není překvapivé, guvernér o této možnosti v posledních dnech hovořil. Dnes uvedl, že 14denní karanténa se týká lidí, kteří přijíždějí ze států Alabama, Arkansas, Arizona, Florida, Severní Karolína, Jižní Karolína, Washington, Texas a Utah. Dodal, že opatření se bude měnit podle rozsahu infekce v ostatních částech USA.

Ve Spojených státech s 330 miliony obyvatel se koronavirem podle Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo zhruba 2,35 milionu lidí, z nichž přes 121.000 komplikacím souvisejícím s infekcí podlehlo. Nejhůře postižený byl devatenáctimilionový stát New York, kde se nakazilo 390.000 osob, z nichž přes 31.000 zemřelo. New Jersey s devíti miliony obyvatel je po New Yorku druhým nejpostiženějším státem, s nemocí covid-19 tam zemřelo přes 13.000 lidí.

New York i New Jersey nyní považují epidemii na svém území za překonanou, na jiných místech USA je ale situace opačná. Například Texas hlásí rekordní nárůsty nemocných, za den jich zaznamenal přes 5000. Guvernér státu Washington Jay Inslee kvůli šíření koronaviru oznámil, že zavede povinnost nosit roušky na všech veřejných místech, kde není možné udržovat dvoumetrové rozestupy. Odborníci a veřejní činitelé poukazují na to, že USA příliš rychle přistoupily k rušení karanténních opatření a že obyvatelé nedodržují bezpečnostní doporučení.

Témata: USA | New York | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínští záchranáři hledají devět lidí, zasypal je sesuv půdy

08.07.2020 10:53 Záchranáři v centrální části Číny dnes pátrají po devíti lidech, kteří jsou pohřešováni poté, co…

Biden a Trump ovládli další primárky, uspěla i členka klanu Kennedyů

08.07.2020 09:27 V prezidentských primárkách v amerických státech New Jersey a Delaware zvítězili podle očekávání…

Latinská Amerika má přes tři miliony nakažených koronavirem, v Brazílii…

08.07.2020 09:10 Aktualizováno V Brazílii za 24 hodin stoupl počet nakažených koronavirem o více než 45.000, což je dvojnásobek…

Řeknu o Trumpovi všechno. Kniha prezidentovy neteře vyjde o dva týdny dříve

08.07.2020 09:10 Kompromitující kniha, kterou napsala neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa bude zveřejněna již…

Související:

Právě se děje

Další zprávy