Podle Bolsonara novináři spíš zemřou při nákaze koroanavirem

Brazilský prezident Jair Bolsonaro znovu slovně zaútočil na novináře, kterým sdělil, že mají větší pravděpodobnost úmrtí při nákaze koronavirem, protože nejsou ve formě, píše agentura Reuters. Prezident kritizovaný za svůj přístup k šíření koronaviru řekl, že žurnalisté mají velké pozadí a k vyjádření této skutečnosti použil portugalský urážlivý výraz "bundao". Nedávno při jiné příležitosti Bolsonaro reagoval na nepříjemnou otázku reportéra vyhrůžkou, že tazatele uhodí do obličeje.

Jair Bolsonaro
doporučujeme

Bývalý armádní důstojník a krajně pravicový politik Bolsonaro má s médii dlouhodobě komplikovaný vztah a svůj vztek si často vybíjí na konkrétních novinách či novinářích. V neděli pohrozil fyzickým útokem reportérovi, který mu položil explicitní otázku týkající se podezření, že na účet první dámy byla převedena značná finanční suma z účtu asistenta vyšetřovaného kvůli korupci.

Na pondělní akci, na níž chtěl prezident obhájit brazilskou reakci na šíření koronaviru, Bolsonaro popsal svoji vlastní zkušenost s onemocněním covid-19. Mírné příznaky onemocnění připsal tomu, že užíval neschválené antimalarikum hydroxychlorochin a v minulosti sportoval, což vyzdvihoval i dříve.

"Média si z mé minulosti atleta dělala legraci, ale jestli se nakazíte vy tlustoprdi, tak vaše šance na přežití jsou o dost menší," řekl Bolsonaro novinářům. "Vy víte jen jak dělat zlo a pera se chápete hlavně za účelem zla," vyčetl přítomným.

Bolsonaro covid-19 opakovaně nazýval "chřipečkou", k jeho léčbě prosazoval užívání antimalarika s neprověřeným účinkem a odvolával ministry zdravotnictví, kteří s ním nesouhlasili. Prezident také vyzýval Brazilce, aby porušovali společenské restrikce, které vyhlašovalo vedení jednotlivých brazilských států, a projevoval lhostejnost vůči počtu lidí, kteří v souvislosti s nákazou zemřeli, psala dříve agentura Reuters. Brazílie je s více než 3,6 milionu nakaženými a 115.000 zemřelými po nákaze koronavirem druhou nejhůře zasaženou zemí na světě po USA.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vdova po McCainovi podpoří Bidena, Trump ji přes twitter nevybíravě napadl

23.09.2020 16:16 Aktualizováno Cindy McCainová, vdova po dlouholetém senátorovi a republikánském uchazeči o Bílý dům z roku 2008…

Vakcína proti koronaviru se patrně bude testovat i v Brně

23.09.2020 13:01 Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (FNUSA-ICRC) bude…

Podíl na vraždě studentů v Mexiku měli vojáci, budou zatčeni

23.09.2020 11:18 Mexické úřady se chystají vydat zatykače v případu únosu a pravděpodobné vraždy skupiny 43 studentů…

"My si přejeme demokracii." Celebrity oddluží floridské vězně, aby mohli…

23.09.2020 08:44 Miliardář a bývalý uchazeč o nominaci demokratů pro prezidentské volby Michael Bloomberg, zpěvák…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama