Trump ohlásil obnovení briefingů ke koronaviru, budou v úterý

Bílý dům obnoví pravidelné tiskové konference ke koronaviru. Oznámil to dnes americký prezident Donald Trump. Budou se konat v úterý v 17:00 místního času (23:00 SELČ). Trump připustil, že případů koronaviru v USA přibývá.

Donald Trump
doporučujeme

"Máme navýšení případů na Floridě, v Texasu a na několika dalších místech. Zapojím se, budeme pořádat briefingy," řekl prezident.

Bílý dům už pravidelná setkání s novináři ke koronaviru v minulosti pořádal, ale v květnu schůzky ukončil, když se Trump opakovaně nepohodl s novináři nebo pronesl kontroverzní výroky, například o ničení viru injekcemi dezinfekčních prostředků.

Podle stanice CNN mnohé z poradců znepokojuje prezidentova netečnost při řešení současné situace. Trump se údajně neúčastní denních schůzek k epidemii a už čtrnáct dní neudělal žádný výstup zaměřený na toto téma.

Dnes prohlásil, že obnovené briefingy umožní informovat o pokroku v léčbě covidu-19 a také při vývoji vakcín. Prezident prý také vysvětlí "pozitivní věci", jimiž jeho administrativa proti viru bojuje. "Myslím, že je to výborný způsob, jak dostat informaci k veřejnosti. Měli jsme výbornou sledovanost, dívalo se hodně lidí. Byla to rekordní sledovanost. Nic podobného v historii kabelové televize nebylo," prohlásil dnes.

V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo v USA už více než 140.000 lidí a koronavirus SARS-CoV-2, který tuto nemoc způsobuje, se v této zemi s asi 328 miliony obyvatel prokázal dosud u 3,7 milionu lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump kritizoval další odbornici ze svého koronavirového štábu

03.08.2020 21:54 Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru kritizoval odbornou členku svého krizového štábu…

Pentagon potvrdil dohodu o vyslání dalších 1000 vojáků do Polska

03.08.2020 21:38 Ministr obrany USA Mark Esper dnes uvedl, že Spojené státy budou udržovat na území Polska až 5500…

Pět milionů nakažených v Latinské Americe, pandemie ještě nedosáhla vrcholu

03.08.2020 14:58 Aktualizováno V Latinské Americe se potvrdilo už téměř pět milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2, což je více…

Požáry v Kalifornii se dál šíří. Tisíce evakuovaných, plameny pohltily…

03.08.2020 14:21 Evakuace nařízená tisícům lidí v jižní Kalifornii kvůli rozsáhlému lesnímu požáru v horách východně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama