Koronavirus se valí jako lavina. Nákaza je v Británii, státy zavírají hranice

Mongolsko ve snaze zabránit šíření koronaviru uzavře do 2. března hranice s Čínou. Dnes to podle agentury Reuters oznámila tamní vláda. Už ve čtvrtek o uzavření své hranice na Dálném východě informovalo Rusko.

Ilustrační foto

Mongolsko dává svým občanům, kteří jsou momentálně v Číně, čas do 6. února, aby se vrátili do vlasti. Lidé, již se budou chtít do této země dostat, nebudou smět přicestovat přes Čínu.

Území Mongolska je vklíněné mezi Ruskem a Čínou. Ze země zatím žádné případy nákazy koronavirem hlášeny nejsou. Vláda v Ulánbátaru také dnes uvedla, že se bude snažit repatriovat 30 mongolských občanů z Wu-chanu, centra nynější epidemie. 

Singapur od soboty nebude na své území pouštět cizince, kteří byli nedávno v Číně, informovalo dnes ministerstvo zdravotnictví tohoto městského státu. Přestane rovněž vydávat nová víza občanům Číny.

Ze Singapuru je hlášeno 13 případů nákazy koronavirem, jde o lidi, kteří přicestovali z čínského města Wu-chan, odkud se epidemie šíří.

Mluvčí Světové zdravotnické organizace (WHO) Christian Lindmeier dnes navzdory krokům Ruska a Mongolska podle Reuters uvedl, že "existují dobré důvody, proč nechat hraniční přechody otevřené". Zabrání se tak ilegálním přechodům mezi jednotlivými státy, kdy lidé unikají zdravotním kontrolám, jejichž cílem je zjistit, zda se u nich neobjevily příznaky nákazy koronavirem.

Nákazu novým koronavirem zatím hlásí kromě Číny a čínských zvláštních správních oblastí dalších 21 zemí. Z Evropy to jsou Francie, Německo, Finsko, Itálie a nově přibyla Británie. U dvou pacientů z Anglie, kteří jsou mezi sebou příbuzní, testy prokázaly nákazu koronavirem. Dnes o tom podle BBC informovalo britské ministerstvo zdravotnictví. 

"Pacientům se dostává specializované péče v rámci zdravotnického systému a používáme ověřená opatření ke zvládnutí infekce, abychom zabránili dalšímu šíření viru," uvedl vrchní zdravotnický činitel v Anglii Chris Whitty. Dodal, že jeho úřad se snaží zjistit, s kým byli nakažení v kontaktu. Další podrobnosti o nich odmítl zveřejnit.

Britská média uvádějí, že nemocní podle všeho přebývali v hotelu v hrabství Yorkshire a v noci na dnešek byli převezeni na infekční oddělení nemocnice v Newcastlu.

Deník The Guardian na svých internetových stránkách píše, že vláda nově radí lidem, kteří se vracejí z Číny a mají příznaky respiračního onemocnění, aby se sami na dva týdny izolovali. A pokud někdo přijíždí z Wu-chanu, epicentra epidemie, má se izolovat, ať se u něj symptomy projevují nebo ne.

Nákaza koronavirem se šíří z Číny, kde si podle poslední bilance vyžádala životy 213 lidí, skoro 9700 osob se nakazilo. V Thajsku se od zákazníka nakazil řidič taxi. Tato země patří mezi nejoblíbenější cíle čínských turistů pro oslavy lunárního nového roku a místní úřady varovaly, že je možné, že nemoc propukne v letoviscích. V posledních zhruba třech týdnech do Thajska přijelo více než 25.000 návštěvníků z Wu-chanu a dalších nejsilněji zasažených měst v Číně.

Přes 350 indonéských zdravotníků očkovaných čínskou vakcínou se nakazilo…

17.06.2021 19:20 Více než 350 indonéských lékařů a zdravotníků v okrese Kudus na ostrově Jáva se nakazilo covidem-19…

Severní Korea čelí nedostatku potravin, přiznal Kim Čong-un

17.06.2021 09:37 Severokorejský vůdce Kim Čong-un na stranickém zasedání přiznal, že země čelí nedostatku potravin…

Čínská vesmírná loď Šen-čou 12 odstartovala k vesmírné stanici, již Čína…

17.06.2021 04:29 Z kosmodromu Ťiou-čchüan v poušti Gobi na severozápadě Číny dnes odstartovala vesmírná loď Šen-čou…

V Barmě byla vypálena vesnice, podle místních požár založila armáda

17.06.2021 03:37 Bezpečnostní složky v centrální Barmě vypálily vesnici poté, co se na místě střetly s odpůrci…

Prokuratura žádá ICC o vyšetřování filipínské války proti drogám. Duterte…

16.06.2021 14:07 Filipínský prezident Rodrigo Duterte nikdy nebude spolupracovat s případným vyšetřováním…

Čína přiznala problém v jaderné elektrárně. Radiace je prý v normě

16.06.2021 12:08 Čína dnes potvrdila poškození palivových tyčí v jaderné elektrárně Tchaj-šan na jihovýchodě země.…

Na olympiádě v Tokiu by mohli být v hledišti diváci

16.06.2021 10:36 Při olympijských soutěžích v Tokiu by mohlo být v hledišti až 10.000 diváků. Japonská vládní…

V Indii přibylo 62.224 nákaz koronavirem, v Brazílii 80.609

16.06.2021 08:22 V Indii pokračuje pokles denních počtů koronavirových infekcí; za posledních 24 hodin jich v této…

Sportovcům hrozí na olympiádě vyhoštění ze země, pokud poruší covidová…

15.06.2021 18:38 Zahraniční sportovce čekají na odložených olympijských a paralympijských hrách v Tokiu přísné…

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Související:

Právě se děje