Zabíjejte radikály z Islámského státu, vyzval známý kazatel

Ankara - Známý turecký kazatel Ahmet Mahmut Ünlü, který svět zaujal prohlášením o tom, že islám nezakazuje orální sex, vydal další fatvu. V ní povoluje zabíjet radikály teroristické organizace Islámský stát.

"Pokud na ně narazíte, zabijte je, jako byste bojovali s kmenem Ádů a Iramů," vyzval kazatel ve sloupečnu pro deník Vahdet. Následně parafrázoval výrok proroka Mohameda a uvedl, že ti, kteří zabijí příslušníky Islámského státu, budou odměněni, a ti, kteří budou radikály zabiti, se stanou mučedníky.

Ünlü je znám svými ostrými výroky, kvůli kterým mu musela být přidělena ochranka. O té rozhodly turecké úřady poté, co mu Islámský stát začal vyhrožovat smrtí.

Rozhodnutí úřadů ale nechalo kazatele chladným. V reakci tehdy uvedl, že pokud jej má Alláh má na seznamu, zemře tak jako tak. V opačném případě se Islámskému státu nepodaří jej zabít. 

Související

Více souvisejících

Ahmet Mahmut Ünlü Islámský stát (IS)

Aktuálně se děje

před 9 minutami

před 41 minutami

před 2 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Poslanci o manželství pro všechny zatím nehlasovali. Pavel podpořil narovnání práv

Poslanci se ve středu dopoledne nedostali k hlasování o tzv. manželství pro všechny. Ve schvalování novely, která by umožnila uzavřít manželství i stejnopohlavním párům, by se mělo pokračovat v odpoledních hodinách.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy