Pekelní psi, masakrujte je, burcuje muslimský duchovní

Damašek – Turecký duchovní vyzval muslimy k násilí a masakrování. Jejich hněv se nemá obrátit vůči nevěřícím, ale přímo naopak. Ahmet Mahmut Ünlü vyzval věřící, aby vraždily bojovníky Islámského státu.

Populární muslimský turecký teleevangelista vydal senzační fatwu, tedy nábožensko-právní stanovisko, podle kterého je přípustné zabíjet bojovníky Islámského státu.

„Pokud vám zkříží cestu, bojujte s nimi jako byste bojovali s lidmi z Adu a Iremu (dvě místa zničená Bohem). Ti, kteří je zabijí, budou odměněni. Ti, kteří jimi budou zabiti, se stanou mučedníky," cituje sloupek, který Ünlü napsal 23. července, server hurriyetdailynews.com.

Ünlü, který je mezi svými stoupenci znám také jako "Cübbeli Ahmet Hoca", také o ozbrojencích Islámského státu mluví jako o „pekelných psech".

Duchovní se kvůli podobným výrokům dostal na seznam nežádoucích osob, kterých se IS snaží zbavit, proto je střežen. „Pokud jsem na božím seznamu, zemřu tak jako tak. Pokud na něm nejsem, pak mě Islámský stát nemůže zabít," komentoval tehdy výhružky.

Související

Více souvisejících

Ahmet Mahmut Ünlü Islámský stát (IS)

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy