Rakka - Teroristé Islámského státu zveřejnili další video zachycující krutou popravu. Záznam přitom začíná zcela "obyčejným" výcvikem teroristů. Zanedlouho se ale záběr přepne.
Islamisté spoléhají se na strach, který se kolem nich šíří, a dokonce odkládají i masky. Nejprve hrozí Tunisku útokem, pak se ale před kamerou odehraje děsivá scéna, kterou islamisté nazývají jako "pomstu odpadlíkům".
Celkem jedenáctiminutové video nejprve zachycuje skupinu teroristů, kteří cvičí. Na tom není nic hrůzostrašného, dokonce to působí trochu groteskně. Z toho, co přijde potom, ale už člověku do smíchu rozhodně není. Teroristé přivážou muže, kterého čeká stejný osud jako ostatní natočené zajatce v oranžových kombinézách. Bude popraven.
Oběť, kterou islamisté nazývají "odpadlíkem", nejprve dotáhnou za nohy ke stromu. Pak muže přivážou ke stromu hlavou dolů, chvilku ho nechají jen tak přemýšlet nad tím, co ho čeká. Nakonec padne výstřel. Další záběry jsou velmi drastické a musely být proto odstraněny.
Podle informací Daily Mail byl jeden z teroristů dokonce identifikován. Jedná se o muže původem z Tuniska, který nyní působí v Sýrii.
Islámský stát zintenzivnil operace v Tunisku. Minulý měsíc zemřelo po jedné sebevražedné misi 12 členů prezidentské ochranky.
Související
Američané zlikvidovali teroristu z Islámského státu. Byl prý druhý nejmocnější
Hon na teroristy: Syrská armáda po hromadném útěku z vězení loví členy Islámského státu
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Ukrajinská premiérka Svyrydenková podala demisi. Nahradit ji může bývalý šéf Naftogazu
před 2 hodinami
Expert vysvětlil, proč Putin nemá zájem ukončit válku na Ukrajině
před 4 hodinami
Trump zavedl poplatek 20 procent z hodnoty nákladu za proplutí Hormuzským průlivem
před 5 hodinami
Miliony vysídlených, roztrhané rodiny, nulová komunikace. Jak dopadají čtyři roky války na Ukrajince?
před 6 hodinami
Uspěli jsme, prohlásil Macron ve svém posledním projevu k francouzské armádě
před 7 hodinami
USA přebírají kontrolu nad Hormuzským průlivem. Budete nám za něj platit, prohlásil Trump
před 8 hodinami
Německo a Francie si předvolaly ruského velvyslance. Na kyberútoky odpovíme, vzkazují Moskvě
před 8 hodinami
Ukrajina vrací válku do Ruska. Opět útočila v Moskvě
před 9 hodinami
Filip Turek měl údajně nehodu, v centru Prahy se měl srazit se sanitkou
před 9 hodinami
Evropa sčítá škody. Extrémní počasí si zatím jen letos vyžádalo tisíce mrtvých
před 10 hodinami
Počasí: Česko zasáhnou velmi silné bouřky. Hrozí vichřice i kroupy
před 11 hodinami
Hormuzský průliv je otevřený, prohlašují USA. Írán tvrdí opak
před 12 hodinami
Kreml nasazuje do první linie Afričany. Zajatci se přesto chtějí vrátit do Ruska
před 12 hodinami
Zemřel slavný novozélandský herec Sam Neill. Zazářil v Jurském parku
před 13 hodinami
Jak USA povedou válku s Čínou nebo KLDR? Experti důrazně varují Bílý dům
před 14 hodinami
Americká armáda zahájila další útoky proti Íránu. Zničili jste veškerou diplomacii, reaguje Teherán
před 15 hodinami
Počasí v novém týdnu nebude jen o tropech. Hrozí i bouřky
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
Pražský hrad se rozhodl reagovat na nejnovější vyjádření premiéra Andreje Babiš (ANO). Mluvčí hlavy státu zdůraznil, že Petr Pavel nepoužívá žádné osobní útoky na předsedu vlády. Vztah nejvyšších činitelů je momentálně poznamenán především sporem ohledem složení české delegace na uplynulém summitu NATO.
Zdroj: Jan Hrabě