Izraelští analytici objevili stovky falešných účtů na sociálních sítích, jejichž prostřednictvím se šíří příspěvky, které podporují stávajícího izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a očerňují jeho politické rivaly před nadcházejícími volbami. Informovala o tom dnes agentura AP. Parlamentní volby se v Izraeli uskuteční příští týden 9. dubna.
O falešných účtech, jejichž prostřednictvím se šíří příspěvky, ve kterých je vychvalována vládní strana Likud a očerňováni Netanjahuovi oponenti, informovali dva analytici pracující na projektu Big Bots.
Zároveň uvedli, že mezi sítí falešných účtů a Likudem nenašli žádné přímé spojení, kromě toho, že Netanjahuův syn pravidelně dával inkriminovaným příspěvkům takzvaný "like". Likud jakékoliv spojení s účty odmítá.
Netanjahu, který čelí korupčním kauzám, usiluje již o páté funkční období. Jeho hlavním rivalem v nadcházejících volbách bude někdejší šéf generálního štábu izraelské armády Benny Ganc. Očekává se, že výsledky budou těsné.
Související
Írán mění strategii. Pozastavil útoky na sousedy a omluvil se
Írán poprvé reagoval na Trumpovu výzvu, aby bezpodmínečně kapituloval
Izrael , volby v Izraeli , Benjamin Netanjahu
Aktuálně se děje
před 45 minutami
Kanada požaduje, aby se bývalý princ Andrew nemohl stát králem
před 1 hodinou
Ruský útok na ukrajinský Charkov má 10 obětí. Zemřelo i dítě
před 2 hodinami
Krásný příběh z Brna. Školačky vrátily peněženku, chválí je strážníci
před 3 hodinami
Takový vůz nechcete vidět havarovat. U Kunžaku bourala legendární Tatra
před 3 hodinami
Rusko možná poskytuje informace Íránu. Víme, kdo s kým mluví, reagoval Hegseth
před 4 hodinami
Policie obvinila muže z vraždy družky v Karlových Varech
před 5 hodinami
Írán se chová špatně a bude opět tvrdě zasažen, vzkazuje Trump
před 6 hodinami
Macinka hodlá konzultovat situaci v Íránu s tamním velvyslancem
před 7 hodinami
Írán mění strategii. Pozastavil útoky na sousedy a omluvil se
před 7 hodinami
Nad Česko se dostává saharský prach. Meteorologové vysvětlili, co způsobí
před 8 hodinami
Írán poprvé reagoval na Trumpovu výzvu, aby bezpodmínečně kapituloval
před 9 hodinami
Armádní letoun pro Vystrčila nebyl vyčleněn pro repatriační lety, uvedla armáda
před 10 hodinami
Trump naznačil, co bude po Íránu. Slibuje pád dalšího režimu
před 11 hodinami
Víkendové počasí se může den ode dne lišit. Alespoň na pohled
včera
Vražda v Karlových Varech. Obětí je žena, policisty přivolala její matka
včera
Vystrčil pod palbou. Do Itálie letěl armádním speciálem, kritizoval ho i Babiš
včera
Sparta s Olomoucí narazí v Konferenční lize na nejtěžší možné soupeře
včera
Za vraždu dítěte na Lounsku hrozí výjimečný trest. Policie vznesla obvinění
včera
Rakušan znovu neuspěl ve volbě místopředsedy Poslanecké sněmovny
včera
Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál
Historií jsou odvety play-off měly Evropské i Konferenční ligy. V obou soutěžích měl český fotbal své zástupce, přičemž o osmifinále EL bojovala dosud neporažená Viktoria Plzeň, o osmifinále EKL zase pro změnu hrála Olomouc. Přestože větší pravděpodobnost postupu u většiny českých fanoušků mohla mít vzhledem k její dosavadní sérii neporazitelnosti Plzeň, naopak právě ona tuto svou šňůru přetrhla, když v odvetě s Panathinaikosem Atény prohrála na penalty. To olomouckému postupu do osmifinále se možná nevěřilo, přesto Hanáci svůj největší klubový úspěch přetavili ve skutečnost, když i s notnou dávkou štěstí porazili švýcarské Lausanne na jeho umělém trávníku 2:1.
Zdroj: David Holub