Péšavár - Při bombových útocích v pákistánském městě Péšávaru ve čtvrtek ráno zahynulo nejméně šest lidí, píše agentura AFP. Mezi atentátníky byla žena v burce.
Výbuch bomby ukryté v ručním vozíku zabil čtyři policisty, ženu a dvanáctileté dítě v historické části Péšávaru. Dalších 18 policistů shromážděných na stanovišti u policejního minibusu bylo zraněno.Krátce poté na stejném místě hodila žena v burce mezi shromážděné policisty ruční granát. Vzápětí odpálila vestu s výbušninami schovanou pod burkou, oděvem pokrývajícím ženu od hlavy až k patě. Výbuch atentátnici usmrtil a zranil další ženu.Policie odhadla, že atentátnici bylo 17 až 18 let. Vesta s výbušninou na jejím těle explodovala jen částečně, síla výbuchu byla proto omezená.Byl to třetí bombový atentát spáchaný v zemi sebevražednou atentátnicí.Čtvrteční útok je prvním od začátku muslimského postního měsíce Ramadánu.Péšávar leží v provincii Chajbar Paštúnchwá poblíž hranic Afghánistánem. Je to území ovládané kmeny, které je považované za baštu islamistického hnutí Talibanu.Vlna násilí v Pákistánu má od července 2007, kdy armáda vytlačila islamistické radikály z mešity v Islámábádu, na kontě čtyři a půl tisíce obětí. Většina zabitých jsou oběťmi výbuchů nastražených bomb nebo sebevražedných útoků. Hlavním cílem islamistických ozbrojenců jsou příslušníci bezpečnostních jednotek, krvavou daň si ale jejich útoky vybírají i na civilistech.
Související
Příměří se rozpadá. Pákistán a Afghánistán spolu na hranicích bojují, civilisté prchají
Tělo Dahlmeierové zůstane tam, kde přišla o život, potvrdil její tým
Pákistán , sebevražedný atentát
Aktuálně se děje
před 9 minutami
USA hlásí pokrok v jednáních s Ukrajinou o plánu na ukončení války
před 1 hodinou
Provokace Kremlu se zvyšují. Švédské námořnictvo hlásí nárůst aktivity ruských ponorek
před 2 hodinami
Příměří se rozpadá. Pákistán a Afghánistán spolu na hranicích bojují, civilisté prchají
před 3 hodinami
Podzim v prosinci. Meteorologové přinesli předpověď na příští týden
před 8 hodinami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Moskva se zmocní celého ukrajinského regionu Donbasu buď „vojenskými, nebo jinými prostředky“. Tímto postojem se utvrdil v jednom ze svých hlavních požadavků v době, kdy ukrajinští představitelé odjíždějí na další kolo mírových rozhovorů do Spojených států. Putin dorazil ve čtvrtek do Dillí, kde má jednat s indickým premiérem Narendrou Modím.
Zdroj: Libor Novák