Praha/Brusel – Angela Merkelová už několik týdnů čelí ostré kritice za to, že svými vyjádřeními do facto do Evropy pozvala další uprchlíky. Nic z toho německá kancléřka s Evropským parlamentem nekonzultovala, byli jsme zaskočeni a postaveni před hotovou věc, zlobí se Ransdorf.
Lidi zajímá, jestli Merkelová svoje rozhodnutí „pozvat" uprchlíky konzultovala s europarlamentem a pokud ano, proč o tom všichni mlčeli. V případě, že to neudělala, pak Německo prý nemůže čekat, že se ostatní země přizpůsobí. „Nemá právo po ostatních zemích chtít, aby hasily to, co ona sama způsobila! Přeci neexistuje, aby rozhodovala sama, a teď aby ostatní státy špinila za to, že se chovají obezřetně. Není na čase, aby v europarlamentu vystoupil nějaký odvážlivec, který to Merkelpvé vše řekne od plic?" ptala se jedna z rozhořčených Češek na stránkách europoslance Miloslava Ransdorfa.
„Merkelová žádné ze svých rozhodnutí s EP nekonzultovala. EP byl zaskočen a postaven před hotovou věc. Řada poslanců má v soukromí na uprchlickou krizi svůj názor, ale bohužel při hlasování o kauze uprchlíků hlasovali, nevím z jakých důvodů, jak se od nich očekávalo. Když Merkelová a Hollande přišli do EP, jejich vystoupení bylo trapné, zejména jejich útoky na národní státy. Národní státy podle Hollanda jsou překážkou pro řešení dnešních problémů a řešením je 'více Evropy', jak podle Hollanda, tak podle Merkel. Otázka ale je, jakou Evropu mají na mysli. Oba dva jsou pouze poslušnými vykonavateli vůle kapitálových špiček," přiznal europoslanec KSČM, jak vše doopravdy proběhlo.
Dodává, že Evropě chybí politikové, kteří by měli dlouhodobější vizi do budoucna. „Odpor proti tomu, že německá kancléřka vnucuje Evropě své pomatené představy, roste, a to zejména v Británii, která volá po změně imigračních předpisů. Británie chce rozvolnění vztahů a zastavení takové federalizace Evropy, která poškozuje národní státy. To je po mém soudu věc, která je v souladu se zájmy ČR. Británie a země Visegradu se ocitají v roli jakýchsi spojenců. V samotném Německu také roste odpor proti tomu, co představuje kurs Merkelové," dodává politik.
Související
Angela Merkelová prozradila, o co Trumpovi vlastně jde
Boj o migraci v Německu pokračuje. Merkelová se tvrdě opřela do Merze, spor trvá dekády
Angela Merkelová , Miloslav Ransdorf , europoslanci
Aktuálně se děje
před 50 minutami
Dosáhli jsme rámcové dohody o Grónsku, bude navždy, prohlásil Trump a zrušil cla
před 1 hodinou
Může americký Kongres zabránit Trumpovi v převzetí Grónska? Má k tomu hned několik nástrojů
před 3 hodinami
Trump prohlásil, že se dnes setká v Davosu se Zelenským. Ten tam ale vůbec není, potkat se tak mají zítra
před 4 hodinami
Grónsko není Island, Spojeným státům nikdy nepatřilo. Trumpův projev byl plný chyb a hoaxů
před 5 hodinami
Trump navrhuje, aby jeho Rada míru nahradila OSN. Jmenoval se neodvolatelným předsedou
před 6 hodinami
Válka na Ukrajině se USA netýká, dal najevo Trump. Nemáme s ní nic společného, co z ní USA získaly, zeptal se
před 6 hodinami
Chceme okamžité jednání o koupi „kusu ledu“. Odmítněte a budeme si to pamatovat, řekl Trump v Davosu
před 7 hodinami
Trump v Davosu: Evropa se neubírá správným směrem. Ničí ji migrace a lídři nedělají nic, aby úpadek zastavili
před 7 hodinami
USA dávají najevo, že jsou ochotny jednat tvrdě. Zásah v Latinské Americe ale může povzbudit Čínu a Rusko, říká Řepa
před 8 hodinami
Češi více investují do bezpečnosti a estetiky bydlení. Moderní vchodové dveře do domu jsou toho důkazem
před 8 hodinami
Evropa by měla být Trumpovi vděčná, prohlásil v Davosu Rutte
před 9 hodinami
Nejprestižnější skupina v historii, říká Trump o Radě míru. Kdo do ní už vstoupil?
před 9 hodinami
Evropská unie pozastavila schvalování klíčové obchodní dohody s USA. Británie hrozí Trumpovi odvetnými cly
před 10 hodinami
Doba lichocení Trumpovi definitivně skončila. Evropa musí odpovědět silou, vyzval bývalý šéf NATO
před 11 hodinami
Do Davosu dorazil nečekaný dopis. Stovky milionářů a miliardářů požadují vyšší zdanění superbohatých
před 12 hodinami
Bessent dorazil do Davosu. Seďte a čekejte na Trumpa, vmetl evropským lídrům
před 13 hodinami
Může Trump skutečně získat Grónsko? Cesta k akvizici je mnohem složitější, než se zdá, ve hře jsou i jiné možnosti
před 14 hodinami
Letadlo s Trumpem mířící do Davosu se kvůli poruše muselo vrátit
před 15 hodinami
Výhled počasí na příští týden. Zima se otěží nepustí
včera
Policie odhalila detaily případu, který se má týkat zápasníka Vémoly
Protidrogová policie se den po propuštění Karlose Vémoly z vazby na kauci rozhodla odhalit, o co přesně v ostře sledované kauze jde. Některým obviněným v případu hrozí až 18 let za mřížemi.
Zdroj: Jan Hrabě