V Brennerském tunelu se spustil hlásič požáru, lidé prchali do kontejnerů

Vídeň - V rozestavěném železničním Brennerském tunelu se dnes ráno odehrálo drama. Z dosud neznámé příčiny se spustil hlásič požáru. Panovalo všeobecné přesvědčení, že se vznítil razicí stroj.

O události nejdřív informovala televize ORF, podle níž se nepodařilo navázat kontakt s 18 z přibližně 50 pracovníků, kteří byli v době údajného požáru v tunelu. Později policie potvrdila tři nezvěstné. V ochranném kontejneru událost přečkalo 12 osob, s nimiž se podařilo navázat telefonický kontakt.

Veškeré vzrušení se však zpětně ukázalo jako zbytečné, protože poplach byl planý. Z neznámé příčiny byl aktivován hlásič kouře, potvrdil mluvčí policie. Během 15 minut prý bylo u vjezdu do tunelu 45 hasičů.

Kromě hasičů z povolání zasahovali v místě neštěstí v Ahrentalu jižně od Innsbrucku také dobrovolní hasiči z okolních obcí Vill, Amras a Hötting. Přivoláno bylo i několik sanitek a pátrací týmy.

Brennerský tunel má od roku 2025 umožnit spojení Rakouska s Itálií po kolejích pod Alpami, a ulehčit tak silniční kamionové dopravě.

Tunel má být jedním z nejdelších na světě a patří k nejambicióznějším projektům evropské infrastruktury. Nový základní tunel bude mít délku 55 kilometrů a spolu s částí už existujícího podzemního obchvatu Innsbrucku dosáhne celkové délky 64 kilometrů.

Brennerský tunel Rakousko Požáry

Aktuálně se děje

před 18 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy