Třináctiletá dívka z Berlína ve spolupráci se svým 18letým známým předstírala svůj únos. Dvojice tak chtěla získat výkupné od otce dívky. Po školačce v pátek v německé metropoli pátralo na 280 policistů, informovala dnes agentura DPA.
Osmnáctiletý mladík byl předveden před vazebního soudce kvůli podezření z vydírání a předstírání trestného činu. Trestně neodpovědná dívka byla předána úřadu péče o mládež.
Podle policie a státního zastupitelství hledalo kolem 280 policistů dívku a jejího domnělého únosce celý den. Nakonec byli oba dva v noci na sobotu dopadeni na jedné berlínské ulici.
Z vyšetřování vyplynulo, že dvojice předstíraný únos důkladně připravovala. Dokonce natočila a odeslala videa zachycující fingovaný čin. Otec dívky její zmizení oznámil v noci na pátek.
Přesný motiv fingovaného únosu a výše požadovaného výkupného jsou dosud předmětem vyšetřování, uvedla policejní mluvčí. Berlínský list B.Z. napsal, že šlo o 40.000 eur (přes milion korun).
Související
Odchod z EU stojí Británii miliardy liber. Lidé brexitu hořce litují
Audit odhalil podivné výdělky bývalého prince Andrewa. Exministr ho zepsul
Velká Británie , Policie Velká Británie
Aktuálně se děje
před 30 minutami
Tajnůstkářství, nedůvěra, testování loajality. Co se děje v Pentagonu pod vedením Hegsetha?
před 1 hodinou
Netanjahu v kleštích. Izraelci požadují masivní údery na Libanon, tím by naštval Trumpa
před 2 hodinami
Zelenskyj je přesvědčen, že NATO Ukrajinu potřebuje
před 3 hodinami
Izraelská armáda nařídila evakuaci pátého největšího města Libanonu
před 4 hodinami
Uživatelé v EU mají smůlu. Apple jim přepracovanou Siri s umělou inteligencí nedodá
před 4 hodinami
Trumpa na zápase NBA vypískali. Během utkání usnul
před 5 hodinami
Izrael bez obvinění už 500 dní vězní významného lékaře. Přemístil ho na samotku, kde si ani nelehne
před 6 hodinami
Na frontě se mu nedaří, ve světě čelí rostoucí izolaci. Zelenskyj popsal bezútěšnou pozici Ruska
před 7 hodinami
Trump: K podpisu mírové dohody s Íránem dojde do tří dnů
před 8 hodinami
Írán a Izrael oznámily zastavení vzájemných útoků
před 9 hodinami
Soud opět zasáhl proti Trumpovi. Zrušil poplatek 100 000 dolarů za žádost o víza
před 10 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Teploty budou jiné, než bývá zvykem
včera
Do Varů dorazí dvě hollywoodské hvězdy. Oscarové nominace zatím neproměnily
včera
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
včera
Šéfka poslanců ANO Malá skončila v nemocnici. Babiš je s ní v kontaktu
včera
Česko dá v příštím roce více peněz za státní pojištěnce, rozhodla vláda
včera
Konec jedné kapitoly. Exprezidenta Čaputová oznámila rozchod
včera
Taxikář střílel v Poleradech. Pro raněného letěl vrtulník, případ řeší policie
včera
Medardovské počasí dorazí se zpožděním, potvrdili meteorologové
včera
Kuba je na suchu. Ropná blokáda USA nechala zemi v kritickém stavu
Vůbec poprvé od začátku americké ropné blokády, která trvá již čtyři měsíce a drasticky vyčerpává celý ostrov, zasáhly nekonečné a masivní výpadky dodávek elektrické energie i samotné srdce kubánského hlavního města. Zatímco ještě před dvěma měsíci obyvatelé Havany hovořili o tom, že situace je výrazně horší na venkově, nyní se s kritickým nedostatkem potýkají sami. Ve čtvrti Centro Habana i v dalších částech metropole se kvůli tmě a horku stal běžnou součástí noci takzvaný cacerolazo, tedy tradiční protest, při kterém lidé z oken tlučou hrnci o pánve. Bez elektřiny navíc kolabují také dodávky vody a v bytech se bleskově šíří komáři.
Zdroj: Libor Novák