Po tropických vedrech, která sužovala část Evropy předminulý týden, postihly nyní sever Španělska záplavy. Intenzivní srážky, které rozvodnily místní řeky, si v regionu Navarra vyžádaly jednu oběť. Zemřel řidič, jehož vůz strhl proud vody, informovala dnes španělská média. Kvůli počasí byl v pondělí zrušen večerní zápas s býky v Pamploně, podle místních médií se tak stalo v tomto městě během nynějších oslav svátku svatého Fermína poprvé od roku 1997.
Přívalové deště rozvodnily v pondělí dvě řeky v regionu Navarra. Voda zaplavila okolí, převracela zaparkovaná auta a dostala se do sklepů. V noci na dnešek našli hasiči mrtvého řidiče, jehož vůz smetl proud vody v obci Ezprogui asi 50 kilometrů od Pamplony. Voda také na několik hodin odřízla nedaleko Pamplony přístupovou silnici do městečka Tafalla s asi 10.000 obyvateli.
I dnes očekávají meteorologové v oblasti Navarry srážky, které by ale neměly být tak vydatné. Místní úřady varovaly obyvatele, aby nejezdili do postižených oblastí.
Kvůli dešti museli v pondělí večer zrušit býčí zápas v Pamploně, kde v těchto dnech slaví svátek svatého Fermína. Při tradičním běhu s býky tam bylo i dnes ráno zraněno několik lidí.
V pondělí večer déšť podmáčel arénu v Pamploně, takže se organizátoři nakonec rozhodli koridu zrušit. Podle deníku El Espaňol byla korida během oslav svatého Fermína v Pamploně naposledy odvolána v roce 1997. Tehdy místní úřady zrušily celé slavnosti kvůli vraždě regionálního politika Miguela Ángela Blanka, jehož unesli a zabili členové separatistické organizace Baskicko a jeho svoboda (ETA).
Související
Loď MV Hondius rozhádala celé Španělsko. Madrid ji povolil zakotvit na Kanárských ostrovech
Do údajné snahy USA o vyloučení Španělska se vložilo NATO
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí: Teploty se o víkendu vrátí na téměř letní úroveň
včera
Trump vyhlásil třídenní příměří mezi Ruskem a Ukrajinou
včera
Provoz na letišti v Praze narušil dron. Policie majitele zadržela
včera
Historický krok: Pentagon zveřejnil první sérii utajovaných dokumentů o UFO
včera
Rubio: Írán by se měl ještě dnes vyjádřit k mírovému návrhu USA
včera
Klid před bouří. Válka v Íránu zatím cenami v obchodech nezahýbala, experti řekli, kdy se to změní
včera
Místo omluvy naštvání. Nejsem jeho podřízený, komentuje Babiš pozdní příchod za Pavlem
včera
Je třeba se obávat hantaviru? Ročně se jím nakazí 100 tisíc lidí, současný kmen je ale extrémně vzácný
včera
OBRAZEM: Česko si připomíná konec války. Pavel varoval na Vítkově před rezignací
včera
Lékař se těšil na vysněnou dovolenou. Teď na MV Hondius léčí nakažené hantavirem
včera
Babiš dorazil na schůzku s Pavlem pozdě. Prezident na summit NATO pojede v každém případě
včera
USA a Írán se střetly v Hormuzském průlivu, Příměří podle Trumpa stále platí
včera
Počasí do konce týdne. Meteorologové odtajnili předpověď na prodloužený víkend
7. května 2026 22:01
Metro čeká výluka o prodlouženém víkendu. Nahradí ho autobusy i tramvaje
7. května 2026 21:22
Zlomový moment po vítězství nad nemocí. Princezna Kate se chystá do Itálie
7. května 2026 20:41
Čeští hokejisté přišli o trénink před Švédskými hokejovými hrami. Kvůli díře v ledu
7. května 2026 20:18
Obchody se musí řídit zákonem. V pátek do center a supermarketů nechoďte
7. května 2026 19:37
Trump lituje úmrtí zakladatele CNN Turnera. Byl to přítel, svěřil se prezident
7. května 2026 18:55
Rozloučení s hitmakerem Oskarem Petrem proběhne v úterý, oznámila rodina
7. května 2026 18:13
Hasiči předali požářiště v Českém Švýcarsku národnímu parku
Hasičský zásah v národním parku České Švýcarsko se definitivně chýlí ke konci. Hasiči ve čtvrtek informovali o dalším snížení stupně požárního poplachu a předání požářiště správě parku. Na místo nadále dohlížejí alespoň dobrovolní hasiči.
Zdroj: Jan Hrabě